Spitsbergen - tydzień na Krańcu Północy

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-4

Wystarczy kilka dni urlopu, by spędzić niepowtarzalny czas na pełnej atrakcji wyprawie, docierając aż za krąg polarny. Wybierzcie się z nami na Spitsbergen! Doświadczycie dnia polarnego, będziecie podziwiać arktyczną faunę i florę, ogromne lodowce i kilkusetletnie stare osady. Poznacie polarną krainę poszukiwaczy arktycznych przygód, krainę łowców, górników czy maszerów. Popłyniecie na pokładzie statku wycieczkowego i szybką motorówką - PolarCirkel.

Spitsbergen: tydzień na Krańcu Północy

 • Wyspy oddalone zaledwie 1300 km od Bieguna Północnego
 • Pływanie po fiordzie i spotkania z monumentalnymi lodowcami
 • Wycieczka do sowieckiej osady górniczej miasta-widma Pyramiden
 • Wejście na najwyższą górę regionu Nordenskjoldfjellet 1051 m n.p.m.
 • Arktyczne piwo w najbardziej wysuniętym na północ barze

 

Wystarczy kilka dni urlopu, by spędzić niepowtarzalny czas na pełnej atrakcji wyprawie, docierając aż za krąg polarny. Wybierzcie się z nami na Spitsbergen!

Doświadczycie dnia polarnego, będziecie podziwiać arktyczną faunę i florę, ogromne lodowce i kilkusetletnie stare osady. Poznacie polarną krainę poszukiwaczy arktycznych przygód, krainę łowców, górników czy maszerów. 

Popłyniecie na pokładzie statku wycieczkowego i szybką motorówką - PolarCirkel - aż do samego krańca gigantycznych lodowców przełamujących się i wpadających do zimnych wód Oceanu Arktycznego. Zobaczycie z bliska ogromną, zabarwioną na niebiesko krę, pływającą po fiordzie. 

Będzie okazja, aby wybrać się na piwo do stylowej, najbardziej wysuniętej na północ restauracji świata i zrozumieć zasady rządzące Arktyką w niewielkim i przytulnym muzeum (Europejskie Muzeum Roku 2008). 

Wycieczka na Spitsbergen jest skierowana do ludzi w każdym wieku, którzy chcą poznać coś niezwykłego i tajemniczego - ZAPRASZAMY!

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU NA SPITSBERGEN:

 

DZIEŃ 1-2

Przelot na Spitsbergen z międzylądowaniem w Norwegii. Wycieczkę zaczynamy od stolicy arktycznego Spitsbergenu, Longyearbyen: zwiedzanie miasteczka górników, wizyta w interesującym muzeum Arktyki i w Instytucie Polarnym. Spacer po porcie, czas na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja w najbardziej wysuniętej na północ restauracji świata „Kroa: Na Samom Krayu Mira”.

 

DZIEŃ 3

Kilkugodzinny rejs statkiem/speedboatem do fiordu Billefjordu, gdzie zobaczymy piękno surowej, północnej przyrody: duże, ruchome lodowce i wspaniałe arktyczne krajobrazy. Dotrzemy do opuszczonej radzieckiej osady górniczej Piramida (Pyramiden). To miasto-widmo z opuszczonymi, w pełni wyposażonymi domami, pozostałość "radzieckiej potęgi północy" ze smutną głową Lenina w centrum i przyrodniczy poligon, gdzie natura powoli odbiera to, co zostało jej zabrane. Podczas dobrej pogody (warunek konieczny) pójdziemy na 8 kilometrowy spacer tundrą do Polskiej Stacji Badawczej "Petuniabukta" Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

 

DZIEŃ 4

Kontynuacja zwiedzania Pyramidy - przespacerujemy się starym górniczym torowiskiem z widokiem na miasto i zwiedzimy przemysłową część miasta. Rejs statkiem po fiordzie Isfjord, gdzie ponownie zachwycą nas wspaniałe arktyczne krajobrazy i strome klify, będące lęgowiskiem niezliczonej liczby ptaków. Będziemy mieć okazję, aby podejrzeć foki, a przy odrobinie szczęścia morsy lub białuchy.

 

DZIEŃ 5

Wyprawa na najwyższą górę w tej części Spitsbergenu, Nordenskjold (1050 m n.p.m.), chwila błogiego relaksu na zielonej polanie i podglądanie reniferów, lisów polarnych, ptaków oraz poszukiwanie skamielin. Dla osób potrzebujących adrenaliny - jazda psim zaprzęgiem. Wieczorem dla chętnych wyjście do polanego baru!

 

DZIEŃ 6

Dzień na wycieczki fakultatywne (za dopłatą): przejażdżka samochodem terenowym do starych kopalń i stacji badawczych lub wycieczka na morskich kajakach w Adventfiord, psie zaprzęgi albo całodniowy rejs szybką motorówką PolarCirkel do lodowców fiordu Nordfjord lub Tempelfjord. Wyprawa na wyspę Księcia Karola na obserwowanie kolonii morsów i/lub wizyta w kolejnej Polskiej stacji Badawczej. 

 

DZIEŃ 7-8

Ostatnie zakupy i pożegnanie się z Longyearbyen. Wylot do Polski z międzylądowaniem w Norwegii.

 

* Wycieczka może trwać 7 lub 8 dni w zależności od siatki połączeń na/ze Spitsbergenu i z Norwegii do Polski danego dnia. Jeśli jest taka możliwość, realizujemy przeloty bez noclegu w Norwegii, natomiast ze względu na dość mało połączeń lotniczych, międzylądowania z noclegiem są możliwe w obie strony.

Cena: 11 490 PLN

Data: 05/07/2024 - 11/07/2024

Status wyjazdu: wyjazd jest potwierdzony
Dostępność miejsc: brak wolnych miejsc (zapisy na listę rezerwową)
Dostępne terminy: 09/08/2024 - 16/08/2024
triptrip.pl/trekking/1477-spitsbergen-tydzien-na-krancu-polnocy-2

31/08/2024 - 06/09/2024
triptrip.pl/trekking/1478-spitsbergen-tydzien-na-krancu-polnocy-3
Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 8 - 16
Cena zawiera: • bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych
• opiekę polskojęzycznego pilota
• 5x śniadanie, 1x obiad, 1x obiadokolacja
• noclegi w Longyearbyen i w Pyramiden (Piramida) w pokojach 2 osobowych (rodzina lub grupa znajomych może być zakwaterowana w pokojach 4-osobowych; single za dopłatą) oraz w Oslo podczas transferów na/ze Spitsbergenu (w zależności od siatki połączeń)
• transport na Svalbardzie z lotniska do miasta i z miasta na lotnisko
• transfer z miejsca zakwaterowania do portu i z powrotem w Longyearbyen
• rejs speedboatem (szybką łodzią motorową) lub statkiem do i z Pyramiden
• 1x degustacja arktycznego piwa "Czerwony Niedźwiedź"
• wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie
• pakiety informacyjne
• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą
Cena nie zawiera: • dodatkowe wyżywienie niezawarte w cenie wyjazdu
• bilety wstępu do muzeum
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:
• dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 2500 PLN/os.
• fakultatywne wycieczki i bilety wstępu
Uwaga - ze względu na spore zainteresowanie tymi wycieczkami, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, co Was interesuje. Złożymy wstępne rezerwacje, jeśli będą wymagane.
- muzeum Arktyki - ok. 40 PLN;
- całodzienna wycieczka statkiem do Barentsburga - ok. 800 PLN;
- 3-godzinna przejażdżka psim zaprzęgiem - ok. 400-500 PLN;
- 3,5-godzinna wycieczka na quadach po Adventdalen - ok. 600 PLN;
- 6-7-godzinna wycieczka kajakiem do Adventfjord - ok. 400-600 PLN.
Organizator: Barents

Obowiązuje cena organizatora.

Ceny wyjazdów na naszej stronie są takie same jak u organizatorów.

 

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.

Lokalizacja

Longyearbyen, Svalbard i Jan Mayen

TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-4
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-5
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-6
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-7
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-8
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-9
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-1
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-2
TripTrip-wyprawa-Spitsbergen-Kraniec-Północy-3

WYLOT:

Miejscem wylotu jest WARSZAWA. Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem). Wycieczka może trwać 7 lub 8 dni w zależności od siatki połączeń na/ze Spitsbergenu i z Norwegii do Polski danego dnia. Jeśli jest taka możliwość, realizujemy przeloty bez noclegu w Norwegii, natomiast ze względu na dość mało połączeń lotniczych, międzylądowania z noclegiem są możliwe w obie strony.

 

ZAKWATEROWANIE:

 • W domu gościnnym oddalonym o 2 kilometry od centrum miasta Longyearbyen i w Piramidzie (Pyramida). Nocleg w pokojach 2 os. (rodzina lub grupa znajomych może być zakwaterowana w pokojach 4 osobowych; za dopłatą single room). Do dyspozycji kuchnia z jadalnią i pokojem gościnnym oraz wspólne prysznice i toalety na korytarzu.
 • Ze względu na limitowaną ilość miejsc noclegowych na Spitsbergenie, w sytuacji gdy nie zgłosi się podzielna przez 2 liczba uczestników tej samej płci, nie możemy zagwarantować pokoi wyłącznie dla kobiet/mężczyzn.

 

WYŻYWIENIE:

Śniadanie: szwedzki stół zapewniony w cenie noclegu, w cenie również obiad na statku i typowa górnicza kolacja. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W centrum miasta znajduje się supermarket i kilka restauracji. Ceny wyżywienia są wyższe niż w Polsce. Istnieje możliwość korzystania z kuchni w domu gościnnym.

 

KLIMAT I POGODA:

Surowy północny, temperatura 5-10°C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu stosunkowo niewielkie (Spitsbergen jest nazywany pustynią Arktyki).

 

POZIOM TRUDNOŚCI:

Podczas dwóch pieszych wycieczek trasa będzie przebiegać głównie tundrą, bez ścieżek, a przy podejściu na górę Nordenskjold będą występować podejścia i połacie śniegu na wyższych wysokościach. Nie ma obowiązku uczestniczenia w wycieczkach.

 

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 16.

 

INNE:

 • Termin wyjazdu się może przesunąć o 1-2 dni z powodu zmiany przelotów lub braku wolnego miejsca zakwaterowania na wyspie.
 • Program dni może się zmienić w zależności od warunków na miejscu.
 • Program jest ciekawy dla dzieci (uwaga: dzieci do 14 lat zamiast szybką motorówką PolarCirkel płyną z opiekunem do Pyramiden statkiem).
 • Królem Arktyki jest biały niedźwiedź. Spotkanie z tym drapieżnikiem jest jednak bardzo mało prawdopodobne. W sezonie letnim jego występowanie ogranicza się do skutych lodem odległych terenów, gdzie poluje (dość daleko od Longyearbyen, gdzie będziemy przebywać). Niemniej, w przypadku nieoczekiwanego spotkania z białym niedźwiedziem, podczas wszystkich pieszych wycieczek przewodnik będzie miał przy sobie broń.
Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym