Kambodża - mały kraj ludzi o wielkich sercach

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-5

Podczas pobytu w Królestwie Kambodży będziemy przedzierać się przez dżunglę, kąpać słonie, poznamy życie codzienne Machutów, dowiemy się, gdzie i jak rośnie pieprz. Fascynujące oblicze świątyni Angkor Wat i wielu innych miejsc odkryjemy z rowerowego siodełka lub tuk-tuka, a do stolicy kraju dostaniemy się rzeką Tonle Sap, podziwiając dryfujące domy, szkoły, komisariaty policji czy szpitale.

Kambodża: mały kraj ludzi o wielkich sercach

  • Tuk-tukiem przez niekończący się Angkor Wat
  • Nocleg w bungalowach na rajskiej wyspie na plaży
  • Pływające wioski i życie poza szlakiem turystycznym
  • Dwudniowa wyprawa do wiosek ludzi dżungli
  • Szkoła gotowania nad Zatoką Tajlandzką

 

Kambodża zazwyczaj kojarzona jest przez turystów z kompleksem świątynnym Angkor Wat oraz ludobójstwem dokonanym przez Pol Pota w latach 1975- 1979. Kraj ten jednak, oprócz unikatowych świątyń oraz miejsc martyrologii, oferuje odwiedzającym dużo więcej.

 

Podczas dwutygodniowego pobytu w Królestwie Kambodży będziemy przedzierać się przez dżunglę, kąpać słonie, poznamy życie codzienne Machutów, chętni nauczą się jeździć na skuterach, a wszyscy dowiedzą się, gdzie i jak rośnie pieprz. Kulinarną ciekawość zaspokoimy próbując smażonych tarantuli, koników polnych, grillowanych węży, czy krokodyli, dla chętnych przewidzieliśmy udział w zajęciach z gotowania. Fascynujące oblicze świątyni Angkor Wat i wielu innych miejsc odkryjemy z rowerowego siodełka lub tuk-tuka, jak kto woli, a do stolicy kraju dostaniemy się rzeką Tonle Sap, na której będziemy podziwiać dryfujące domy, szkoły, komisariaty policji czy szpitale.

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

 

DZIEŃ 1 

Pożegnanie z Europą* i wylot do ciepłego, egzotycznego "raju na Ziemi".

*Sprawdź akapit "MIEJSCE WYLOTU".

 

DZIEŃ 2 

Przylot do Siem Reap. Po zakwaterowaniu odpoczniemy, a pierwszy wieczór w Kambodży spędzimy na słynnej Pub street. Czas na masaże i zimne piwo w centrum popularnego kurortu.

 

DZIEŃ 3 

Tuk tukami, z wyspecjalizowanym przewodnikiem, będziemy zwiedzać największy świątynny kompleks świata Angkor Wat. Odwiedzimy nie tylko popularne świątynie Ta Prohm, Bajon i Angkor Wat, lecz także dotrzemy do miejsc, które znają nieliczni. Dzień zakończymy pokazem tradycyjnego tańca Apsary połączonym z bufetem. Na bufet składają się przysmaki kuchni khmerskiej oraz europejskiej.

 

DZIEŃ 4 

Poranny wyjazd. Łodzią, mijając rozrzucone po jeziorze Tonle Sap pływające wioski oraz podziwiając panoramę Mekongu, popłyniemy w stronę największego miasta w kraju, a zarazem stolicy, Phnom Penh. Po drodze przesiądziemy się do wygodnego, klimatyzowanego minivana. Zobaczymy też most z epoki Angkoru Spean Praptos w Kampong Kdei. Wieczorne zwiedzanie miasta oraz kolacja w jednej z tradycyjnych, charakterystycznych dla Phnom Penh restauracyjek.

 

DZIEŃ 5 

Zwiedzamy Phnom Penh. Odwiedzimy świątynię Wat Phnom, okryte złą sławą legendarne więzienie S21 oraz wybudowany przez francuskich kolonizatorów ówcześnie największy targ Azji, po dziś dzień słynący z różnorodnej oferty Central Market. Wybierzemy się także na usytuowaną na Mekongu wyspę jedwabników, gdzie tradycyjnymi metodami miejscowe tkaczki wyrabiają naturalny materiał najwyższej jakości.

 

DZIEŃ 6 

Rano wyjedziemy do Senmonrom, stolicy górskiej prowincji Mondulkiri. Po przyjeździe i zakwaterowaniu wycieczka do położonej na dwóch wzgórzach animistycznej świątyni ludzi lasu. Wieczorem kolacja – wspólnie przygotujemy khmerskie barbeque w Mountain Center, spotkanie z przewodnikiem. Zobacz materiał filmowy z Mondulkiri tutaj(link is external).

 

DZIEŃ 7 i 8 

Rozpoczynamy dwudniowy trekking po khmerskiej dżungli. Nasi przewodnicy wywodzą się z zamieszkującego od 2000 lat dżunglę, liczącego zaledwie 32 000 osób ludu Bunong. Będziemy przeprawiać się przez rzeki, łąki, wycinane maczetą zarośla, mijać jaskinie i wodospady (najwyższy ma 25 m wysokości). Noc spędzimy na hamakach aby następnego dnia wraz z Machutami (opiekunowie słoni) myć stuletnie olbrzymy w wodospadzie. Na zakończenie trekkingu odwiedzimy wioskę oraz chaty zamieszkane przez ludzi Bunong.

 

DZIEŃ 9 

Śniadanie zjemy w zaprzyjaźnionym centrum górskim, następnie udamy się na wizytę do plantacji kawy, z której słynie prowincja Mondulkiri. Poranna dawka kofeiny i wyruszamy do prowincji Takeo.

 

DZIEŃ 10 

Takeo to malownicze tereny legendarnego Królestwa Funan oraz kolebka khmerskiej cywilizacji. Odwiedzimy najstarszą stację archeologiczną w kraju, przez pół roku otoczoną wodą, a pół roku polami ryżowymi - świątynię na wzgórzu Phnom Da. Wyjątkowo przyjazna ludność oraz oddalenie od głównych centrów turystycznych sprawiają, że w Takeo można poznać autentyczną Kambodżę oraz rytm życia jej mieszkańców. Wizyta w prowadzonej przez wolontariuszy wiejskiej szkole im. Polskich Żołnierzy weteranów misji UNTAC oraz zakupy na lokalnym targowisku.

 

DZIEŃ 11 

Wyjazd do Kep. Na lunch udamy się do Sothys Pepper Farm. To organiczna farma słynnego pieprzu z Kampot, która działa w duchu fair trade. Można zapoznać się tam z całym procesem produkcji pieprzu. Pójdziemy również na Krabi Targ w Kep, który słynie z najlepszych owoców morza!

 

DZIEŃ 12 

Wycieczka do Kampot.

 

DZIEŃ 13-14

Transfer motorówką na Króliczą Wyspę (Koh Tonsay) - rajską wyspę! Odpoczniemy na hamakach nad brzegiem morza, na pustych plażach i kąpiąc się w przyjemnej wodzie. Chętni skorzystają z relaksującego masażu lub wybiorą się na spacer dookoła wyspy :-) Nocleg w bungalowach na plaży.

 

DZIEŃ 15 

Ostatnie chwile relaksu na złocistym piasku pod palmami i powrót do Kep. Po południu pojedziemy na wycieczkę na pola solne.

 

DZIEŃ 16-17 

Powrót do Phnom Penh, czas wolny i lot powrotny do Europy wg rozkładu lotów.

Cena: 13 490 PLN

Data: 28/10/2023 - 13/11/2023

Dostępność miejsc: miejsca są dostępne
Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 8 - 15
Cena zawiera: • bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
• opiekę polskojęzycznego przewodnika na stałe mieszkającego w Kambodży
• licencjonowani przewodnicy lokalni
• zakwaterowanie w hotelach *** i ****, bungalowach, domkach na drzewach i podczas trekkingu noc w hamakach
• trekking w dżungli, kąpanie słoni
• zgody na wjazdy i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym Angkor Wat
• szkoła gotowania
• śniadania (13x), lunch (2x), kolacja (4x) w tym barbecue i bufet
• transport wynajętym samochodem zgodnie z programem, transfery wodne - łodzie
• pakiety informacyjne
• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu
• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą
Cena nie zawiera: • wiza 40 USD (do kupienia na lotnisku)
• wyżywienie poza wymienionym powyżej (ceny niższe niż w Polsce)
• napoje alkoholowe i napoje w miejscach, gdzie nie ma wyżywienia w cenie
• testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

Lokalizacja

Siem Reap, Kambodża

TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-5
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-1
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-2
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-6
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-3
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-9
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-7
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-8
TripTrip-wyprawa-Królestwo-Kambodża-4

ZAKWATEROWANIE:

W miastach będziemy spać w hotelach ***/****. W dżungli ugoszczą nas lokalne rodziny, natomiast nad morzem będziemy spać w bungalowach i domkach na drzewach.

 

WYŻYWIENIE:

Kambodżańska kuchnia jest jedną z najbardziej egzotycznych na świecie. Różnorodność potraw przyprawia o zawrót głowy - owoce morza, kuchnia orientalna, makarony czy egzotyczne owoce. Ceny są niższe niż w Polsce. My zapewniamy 13x śniadanie, 2x lunch oraz 4 obiady.

 

TRANSPORT:

Po Kambodży będziemy jeździć wynajętym minibusem. Dżunglę poznamy na własnych nogach, łodziami dostaniemy się do pływających wiosek. Kambodżę będziemy zwiedzać również tuk-tukami.

 

GRUPA:

Jedziemy w małej grupie. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

 

PILOT:

Paweł Bolek - wieloletni pilot i przewodnik po Azji Południowo-Wschodniej. Na stałe mieszka i pracuje w Kambodży.

 

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Praga (Czechy). Wylot z Warszawy za dopłatą 1000-1500 PLN. Wylot z innego miejsca po wcześniejszym ustaleniu (prawdopodobnie za dopłatą).

 

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym