Transylwania - rajd konny

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-8

Będziemy przedzierać się konno przez dziewicze zbocza południowych Karpat, galopować po urokliwych dolinach i popasać w średniowiecznych wioskach. Transylwania to magiczna kraina mgieł snujących się po wzgórzach, średniowiecznych wiosek śpiących w cieniu zamków i warownych kościołów, a także serdecznych ludzi żyjących w zgodzie z naturą. Codzienne odcinki rajdu konnego zajmują około pięciu godzin jazdy plus popas.

Za górami, za lasami kryje się piękna kraina zwana Siedmiogrodem. Będziemy przedzierać się konno przez dziewicze zbocza południowych Karpat, galopować po urokliwych dolinach i popasać w średniowiecznych wioskach. To komfortowy rajd zorganizowany według zasad świadomej, ekologicznej turystyki. 

 

Transylwania to magiczna kraina mgieł snujących się po wzgórzach, średniowiecznych wiosek śpiących w cieniu zamków i warownych kościołów, a także serdecznych ludzi żyjących w zgodzie z naturą.

Nasza wyprawa po Siedmiogrodzie to rajd o wyższym standardzie. Nocujemy w przepięknych agroturystykach (niektóre z nich zlokalizowane są w zabytkowych wiejskich zabudowaniach). Spożywamy zdrowe i smaczne posiłki przygotowane z ekologicznych produktów. Podglądamy naturę, nie ingerując w bioróżnorodność i nie zaburzając naturalnych warunków bytowania dzikich zwierząt, takich jak wilki, niedźwiedzie i wiele innych gatunków.

 

Codzienne odcinki zajmują około pięciu godzin jazdy plus popas. Rozpoczynamy i kończymy w naszej bazie we wsi Șinca Nouă. Jest to niewielka miejscowość niedaleko Braszowa, położona w południowo-wschodniej Transylwanii.

Jeździmy przede wszystkim na koniach arabskich, angloarabach Shagya, a także koniach Kisberi i węgierskich koniach półkrwi (Furioso). Wszystkie wierzchowce są energiczne i chętnie idą do przodu, ale jednocześnie są dobrze ułożone i reagują na najlżejsze sygnały. W siodle spędzimy w sumie sześć dni. Rajd przeznaczony jest dla osób dobrze jeżdżących konno.

 

Z uwagi na dobrostan koni waga jeźdźca nie może przekraczać 85 kg.

 

Plan rajdu

 

Dzień 1

Przybycie do Rumunii

Uczestnicy przylatują do Bukaresztu lub dojeżdżają na miejsce samochodem. Istnieją bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy, warto uzgodnić wspólną godzinę. Następnie, około 16:00, wsiadamy do busa i jedziemy do Șinca Nouă. Jeżeli wszyscy uczestnicy przybędą wcześniej, to transfer do Șinca Nouă również będzie zorganizowany szybciej. Droga zajmuje około 3 godzin. Wieczorem odbywa się uroczysta kolacja powitalna. Przewodnik dobiera także konie poszczególnym osobom.

 

Dzień 2

Pogórze Karpat

Po śniadaniu poznamy swoje konie, osiodłamy i wyruszamy w drogę. Mamy przed sobą 29 kilometrów, co zajmie nam około 6 godzin. Szlak wiedzie przez pogórze Karpat i malownicze doliny na równinę, przez którą płynie rzeka Olt. Miniemy kilka wiosek, będą też pierwsze miejsca do przyjemnych galopów. Następnie przekroczymy rzekę i po drugiej stronie dotrzemy do wsi Hălmeag, gdzie zostaniemy na noc w gościnie u miejscowych rodzin.

 

Dzień 3

Wzgórza Transylwanii

Po śniadaniu ruszamy w drogę, przed nami 26 kilometrów i nieco ponad 5 godzin w siodle. Z Hălmeag pojedziemy wzdłuż rzeki Olt, do wsi Șona, gdzie zagłębimy się między wzgórza Transylwanii. Z trasy wzdłuż grzbietów wzgórz rozpościera się piękny widok na Góry Fogarskie. Po południu dotrzemy do Cobor, starej, węgierskiej wsi, położonej pośród obszarów tradycyjnie zasiedlonych przez Sasów. W Cobor nasi gospodarze od kilku lat prowadzą niezwykły projekt ochrony oraz odtworzenia wymierającej wcześnie wsi i opuszczonych domów. Na miejscu znajduje się również organiczna farma, z dużym naciskiem na bioróżnorodność. W Cobor zostaniemy na dwie noce.

 

Dzień 4

Kraina Sasów siedmiogrodzkich

Tego dnia penetrujemy okolicę Cobor, co zajmie nam około 6 godzin. Będzie okazja, by podziwiać różnorodne ptactwo: żołny, dudki, srokosze, kląskawki oraz orliki krzykliwe. Jeśli pogoda będzie dobra, skorzystamy z długich odcinków idealnych do szybkiego galopu. Późnym popołudniem wrócimy do gospodarstwa, odpoczniemy w starych stajniach lub… piwnicznym barze i zostaniemy w Cobor na drugą noc.

 

Dzień 5

Viscri

Tego dnia zmierzamy do Viscri, czyli najsłynniejszej saskiej wioski w Transylwanii. Szlak tego dnia liczy sobie 38 kilometrów i zajmie nam około 7 godzin. Wieś Viscri została założona w XII wieku, a największą jej atrakcją jest pięknie zachowany kościół warowny. Wieś została w dużej mierze odrestaurowana do swojej oryginalnej postaci. Nocujemy w starych zabudowaniach gospodarskich zaadaptowanych na niewielkie domy gościnne, gdzie można cieszyć się tradycyjną, saską kuchnią. Wieczorem będzie też czas na spacer po okolicy.

 

Dzień 6

Z warownego kościoła do leśniczówki

Po śniadaniu zwiedzimy warowny kościół, skąd rozpościera się ładny widok na wieś i okolicę. Przed wskoczeniem w siodła zjemy jeszcze lunch. Tego dnia czeka nas krótka i dość szybka trasa, 22 kilometry w 3-3,5 godziny. Przekroczymy malownicze wzgórza, a z lasu wyjedziemy na łąkę nieopodal wsi Jibert, gdzie znajduje się drewniana leśniczówka – nasze miejsce na dzisiejszą noc. Wieczorem zjemy pyszną kolację i skorzystamy z ciszy i spokoju transylwańskiej wsi.

 

Dzień 7

Powrót do Doliny Olt

To ostatni dzień wyprawy konnej. Przed nami około 34 kilometry i 6 godzin drogi, będzie sporo galopów przez wzgórza i lasy. Po drodze miniemy malownicze pastwiska dębowe, wrócimy do doliny rzeki Olt i ze wzgórz zjedziemy w okolice Hălmeag. Tam zeskoczymy z koni, które do ośrodka wrócą samochodem. Nim my sami wrócimy do Șinca Nouă busem czeka nas jeszcze przekąska i chwila odpoczynku. Wieczorem odbędzie się też uroczysta kolacja pożegnalna.

 

Dzień 8

Powrót do domu

Po śniadaniu wsiadamy do busa, który transportuje nas do Bukaresztu, na lotnisko.

 

Przewodnik może zmodyfikować trasę w zależności od warunków pogodowych oraz umiejętności jeździeckich grupy.

Cena: 8 430 PLN

Data: 25/10/2025 - 01/11/2025

Dostępność miejsc: miejsca są dostępne
Dostępne terminy: Data: 07/06/2025 - 14/06/2025
Data: 21/06/2025 - 28/06/2025
Data: 05/07/2025 - 12/07/2025
triptrip.pl/rajdy-konne/443-transylwania-konno

Data: 02/08/2025 - 09/08/2025
triptrip.pl/rajdy-konne/680-transylwania-konno-1

Data: 16/08/2025 - 23/08/2025
Data: 27/09/2025 - 04/10/2025
triptrip.pl/rajdy-konne/695-transylwania-konno-2

Data: 11/10/2025 - 18/10/2025
Data: 25/10/2025 - 01/11/2025
triptrip.pl/rajdy-konne/1423-transylwania-konno-3
Cena bazowa w walucie przeliczana na pln: 1960 EUR
Poziom trudności: średni - aktywność wymagająca sprawności
Liczba uczestników: 8
Cena zawiera: Noclegi w komfortowych agroturystykach
Pełne wyżywienie (korzystamy z organicznych produktów, głównie własnej produkcji lub z zaufanych lokalnych gospodarstw)
Transport z lotniska w Bukareszcie do Șinca Nouă i z powrotem
Opieka lokalnego, anglojęzycznego przewodnika
Koń z pełnym rzędem jeździeckim
Bilety wejściowe do atrakcji turystycznych
Ubezpieczenie turystyczne uwzględniające sporty wysokiego ryzyka
Cena nie zawiera: Bilet lotniczy do i z Bukaresztu (około 1000 zł) lub dojazd własnym samochodem
Opcjonalnie: napiwek na przewodników i obsługi rajdu (około 50 zł)
Opcjonalnie: darowizna w wysokości 40 Euro na projekt Carpathia (rekultywacja terenów zielonych w południowych Karpatach)
Opcjonalnie: dopłata do pokoju jednoosobowego (15 EUR za noc, płatne na miejscu)
Wydatki własne (pamiątki, dodatkowe przekąski ze sklepów, alkohol itp.)
Organizator: Lisowczycy

Ceny wyjazdów na naszej stronie są takie same jak u organizatorów. Obowiązuje cena organizatora.

Zarezerwuj wycieczkę bez tracenia czasu na dalsze szukanie!

Planujesz niezapomnianą przygodę, ale nie chcesz spędzać godzin na przeglądaniu ofert? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie!

Nie trać czasu na dalsze szukanie! Zarezerwuj wymarzoną wycieczkę na TripTrip już teraz!

 

Dlaczego warto rezerwować (zadawać pytania) na TripTrip?

Szybka rezerwacja: Na TripTrip możesz złożyć wstępną rezerwację w kilka chwil, bez zbędnych formalności.

Bezpośredni kontakt z organizatorem: Twoja wstępna rezerwacja (zapytanie) trafi prosto do organizatora wycieczki, który skontaktuje się z Tobą, odpowie na pytania, przedstawi szczegółową ofertę, umowę oraz wszystkie dodatkowe informacje.

Gwarantowana cena: Cena wycieczki zarezerwowanej na TripTrip jest dokładnie taka sama jak bezpośrednio u jej organizatora.

 

TripTrip - gromadzi oferty najlepszych organizatorów turystyki aktywnej i przygodowej oraz oferuje je w ich imieniu, jako agent turystyczny.

Lokalizacja

Sinca Nouă, Rumunia

TripTrip-Transylwania-rajd-konny-8
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-2
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-3
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-4
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-5
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-6
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-1
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-7
TripTrip-Transylwania-rajd-konny-9

Ilość dni - 8 dni

Dni w siodle - 6 dni 

Standard - hetmańskie wygody (łaźnie, piernaty i przysmaki)

Bagaż - bez limitu kg

Wyżywienie - lokalna kuchnia, dostępna opcja wegetariańska i wegańska 

Umiejętności - stęp, kłus, galop

 

Nocleg i wyżywienie

 

Wyprawa do Transylwanii to rajd o dobrym standardzie, skierowany do bardziej wymagających osób. Nocujemy w przepięknych agroturystykach zlokalizowanych w zabytkowych wiejskich zabudowaniach. Pokoje są przede wszystkim 2- i 3- osobowe, w części miejsc noclegowych istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego  po wcześniejszym uzgodnieniu (15 EUR za noc, płatne na miejscu). Mamy dostęp do wifi, elektryczności i ciepłej wody. Zapewniona jest też czysta pościel i ręczniki.

Tradycyjne rumuńskie potrawy są bardzo kaloryczne. Kucharze podczas wyprawy mistrzowsko łączą jednak regionalną kuchnię z zasadami zdrowego żywienia. Korzystamy niemal wyłącznie z ekologicznych składników, głównie produkcji własnej lub od zaufanych, lokalnych gospodarzy. Można będzie skosztować domowych wędlin, świeżych warzyw i owoców z własnego ogrodu czy pysznej oliwy. Z alkoholów dostępne są organiczne wina, piwa z lokalnych browarów i domowe nalewki za dodatkową opłatą.

Organizacja całej wyprawy w Transylwanii bazuje na zasadach świadomej turystyki. Wspieramy lokalną ludność i region oraz dbamy o to, aby nie zakłócać naturalnych procesów przyrodniczych w górach.

 

Sprzęt jeździecki

 

W Transylwanii korzystamy z wszechstronnych siodeł angielskich oraz siodeł typu endurance, przystosowanych do długodystansowych rajdów konnych. Strzemiona są szerokie i pozwalają na stabilne oparcie nogi. Czasami stosujemy dodatkowo napierśniki i podogonia. Czapraki wyposażone są w sakwy, jednak cenne rzeczy (dokumenty, pieniądze, telefon) warto trzymać przy sobie, np. w nerce.

Ogłowia są tradycyjne, używamy również wędzidła.

Uwaga! Podczas rajdu w Transylwanii wymagane jest używanie kasku jeździeckiego. Można przywieźć swój kask albo skorzystać z kasków dostępnych na miejscu.

 

Co należy zabrać?

 

Podczas wyprawy w Transylwanii towarzyszy nam tabor (duży samochód na bagaże). Wszystkie bagaże codziennie przewożone są do kolejnej lokalizacji. W trakcie dnia zabieramy ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

  • paszport lub dowód osobisty
  • gotówka, najlepiej RON lub EUR
  • sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny
  • krem przeciwsłoneczny
  • sprzęt jeździecki (kask, sztyblety, rękawiczki itp.)
  • płaszcz przeciwdeszczowy
Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym