Przeklęte Góry i Błogosławiona Zatoka - trekking Czarnogóra

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-1

Podczas wyprawy dotkniemy wszystkiego, co najcenniejsze ma do zaoferowania Czarnogóra. W pierwszej części skupimy się na dwóch najwyższych pasmach kraju - odwiedzimy Durmitor i Góry Przeklęte, zdobywając najwyższe szczyty. Udamy się w stronę morza odbywając rejs w mniej dostępne rejony Jeziora Szkoderskiego. Jadąc wzdłuż wybrzeża odwiedzimy Budvę. Wjedziemy w Góry Lovcen, by zjeżdżając krętymi serpentynami zobaczyć wizytówkę Czarnogóry – Zatokę Kotorską.

PRZED NAMI:

  • trekkingi w najwyższe partie Durmitoru i Gór Przeklętych
  • zdobycie najwyższego szczytu Durmitoru oraz Czarnogóry
  • rafting przełomem Tary
  • przejazdy majestatycznymi kanionami rzek Tary i Moracy
  • przejazd górską drogą P14 zaliczaną do najpiękniejszych na Bałkanach
  • rejs łodzią po unikatowych miejscach największego jeziorza Bałkanów
  • zapierające dech w piersi widoki na górskie masywy i bajkowe zatoki
  • przejazd najbardziej krętą, górską drogą Czarnogóry z obłędnym widokami na Bokę Kotorską
  • przejazd wzdłuż Zatoki Kotorskiej
  • rejs motorówkami po Zatoce Kotorskiej
  • lokalne smaki i przysmaki

 

O WYPRAWIE:

 

Czarnogóra to młode bałkańskie państwo, które dopiero w 2006 roku uzyskało niepodległość odłączając się od Serbii. Kraj, choć mniejszy powierzchniowo od województwa podkarpackiego posiada kumulację przyrodniczego piękna! 5 parków narodowych, kilka wysokich pasm górskich w iście alpejskim wydaniu, majestatyczne i piękne zatoki, ciepłe morze, największe jezioro Bałkanów, zapierające dech w piersi przełomy rzeczne skumulowane na niewielkim obszarze powodują ogrom i różnorodność doznań, a widoki i wspomnienia zostają w pamięci na zawsze.

 

Podczas wyprawy dotkniemy wszystkiego, co najcenniejsze ma do zaoferowania Czarnogóra. W pierwszej części wyprawy skupimy się na dwóch najwyższych pasmach kraju. Odwiedzimy tajemniczy i skalisty Durmitor. Przespacerujemy się wokół najpiękniejszego górskiego jeziora Czarnogóry, zdobędziemy najwyższy szczyt pasma oraz przejedziemy się najpiękniejszą górską drogą Bałkanów. W Górach Przeklętych zdobędziemy najwyższy szczyt Czarnogóry oraz przejdziemy najbardziej widokową trasę przez Trzy Szczyty. Udamy się w stronę morza odbywając rejs w mniej dostępne rejony Jeziora Szkoderskiego – największego jeziora Bałkanów. Jadąc wzdłuż wybrzeża odwiedzimy Budvę, meandrując pośród uliczek starego miasta pamiętającego czasy weneckie. Wjedziemy w Góry Lovcen, by zjeżdżając krętymi serpentynami zobaczyć wizytówkę Czarnogóry – Zatokę Kotorską.

 

W trakcie transferów przejedziemy kaniony rzeki Tary i Moracy, które uznawane są za najpiękniejsze na Bałkanach. Skosztujemy bałkańskich fast-foodów, miniemy piękne jeziora oraz pojedziemy także wzdłuż morza. Scenerie przetoczą się przed naszymi oczyma niczym w kalejdoskopie podróżniczym. Takiego zestawienia gór, przełomów, jezior i morza doświadczyć można tylko w Czarnogórze.

 

PLAN WYPRAWY:

 

1 dzień: Wyjazd do Serbii

Spotykamy się w Rzeszowie wcześnie rano (dokładne miejsca zbiórki zostaną podane przed wyjazdem, możliwy dojazd autobusem, koleją lub własnym samochodem i pozostawienia na parkingach płatnych strzeżonych lub bezpłatnych). Jedziemy busem przez Słowację i Węgry do miejscowości Zlatibor w Serbii. Przyjeżdżamy na miejsce wieczorem. Nocleg w pensjonacie.

 

2 dzień: Rafting i wjazd w góry

Po śniadaniu jedziemy do Czarnogóry do przełomu rzeki Tary. Doświadczymy pięknych widoków na kanion z mostu Durdevica, następnie udamy się na trasę raftingu. Przebieramy się w strój do spływu i zabieramy tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Po spływie przejedziemy w góry Durmitoru do Zabljaka. Wieczorem przespacerujemy się nad Crne Jezero – czarnogórskie „Morskie Oko”, najpiękniejsze górskie jezioro kraju. Jako dobry trening przed wyjściem w góry udamy się na trekking dokoła jeziora.

Parametry raftingu: dystans: 12km, czas: 2 godziny

Parametry spaceru: dystans rozszerzony wokół całego jeziora: 9km, przewyższenie: +/- 140m, czas: 2-3 godziny

 

3 dzień: Bobotov Kuk (2523 m n.p.m.)

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Zabljaka i wjeżdżamy w najpiękniejszą trasę górską Czarnogóry oraz jedną z piękniejszych w Europie – drogą P14 przez Durmitor. Za przełęczą Sedlo 1907m n.p.m. – najwyższym punktem na trasie górskiej drogi rozpoczynamy wędrówkę na najwyższy szczyt Durmitoru. Początkowo droga wiedzie długą doliną, po której teren zaczyna się pionizować a trasa zaczyna być co raz bardziej stroma. Partia szczytowa to trekking między skałami. Miejscami przechodzimy przez miejsca ze średnią ekspozycją. Dla bezpieczeństwa w trasę zabieramy kaski ze względu na możliwość strącenia kamieni osób znajdujących się wyżej w kopule szczytowej. Schodzimy tą samą drogą i udajemy się samochodem w dalszą podróż drogą P14 dokonując jej całkowitego przejazdu. Zatrzymujemy się na nocleg po drugiej stronie Durmitoru.

Parametry trasy: dystans: 13km, przewyższenie: +/- 1100m, czas: 5-7 godzin

 

4 dzień: Przejazd przez Czarnogórę

Po śniadaniu jedziemy przez środek Czarnogóry głęboki dolinami między wysokimi górami. Przejedziemy kanion rzeki Moracy, który jest drugim najpiękniejszym przełomem rzecznym kraju, choć miejscami można rzec że jest równie piękny a nawet piękniejszy od Tary. Po drodze zatrzymamy się nad nietypową, żelazną, ręcznie zbudowaną kładką, która łączy 2 końce kanionu. Miejscowi zapewniają, że kładka jest serwisowana i 100% sprawna więc przejście tylko dla chętnych i na własne stalowe nerwy… Meandrując przez środek kraju przedostaniemy się tego dnia w Góry Przeklęte. Idziemy wcześnie spać, gdyż kolejny dzień będzie najbardziej wymagającym kondycyjnie podczas całej wyprawy.

 

5 dzień: Zla Kolata (2534 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Czarnogóry

Ruszamy wcześnie rano, gdy inni jeszcze śpią! O godzinie 6:00 docieramy na krzyżówkę szlaku. Pierwszy odcinek to leśno-łąkowe podejście szeroką doliną i grzbietem. Po kilku kilometrach wychodzimy z lasu i podążamy wśród skał i traw. Całość wędrówki to szlak szutrowo-kamienisty z delikatnie eksponowanymi momentami. Zdobywamy szczyt i wracamy tą samą drogą. Dla chętnych jest jeszcze możliwość zdobycia Dobrej Kolaty która jest „tuż za przełęczą”. Decyzja jednak zapadnie po zdobyciu tej Złej…

Parametry trasy: dystans: 25km, przewyższenie: +/- 1700m, czas: 10 godzin

 

6 dzień: Trekking 3 szczytów

Po śniadaniu przejeżdżamy do miejscowości Grebanje. Zostawimy samochód udajemy się lasem i mocnym podejściem do szerokiej doliny. Dalej bezleśnie podchodzimy na pierwszy ze szczytów – Voluśnicę 1879 m n.p.m., skąd rozpościerają się fenomenalne widoki na majestatyczną grań pasma Karanfili, która jest widokowym pomieszaniem Tatr Wysokich i włoskich Dolomitów. Od tej pory przez najbliższe 3km będziemy poruszali się cały czas granią wzdłuż granicy czarnogórsko-albańskiej mają wokół siebie bezmiar i piękno Gór Przeklętych. Trekkingową ścieżką zdobywamy kolejny ze szczytów i najwyższą na trasie Talijankę o wysokości 2057 m n.p.m. Na koniec wchodzimy na Małą Popadiję 2030 m n.p.m. zdobywając 3 górskie szczyty jednego dnia! Docieramy do granicy lasu i schodzimy stromym zejściem do doliny. Po przerwie w schronisku jedziemy do kwatery.

 

7 dzień: Największe jezioro Bałkanów

Zjeżdżamy z gór i jedziemy nad największe jezioro Bałkanów leżąc w części w Czarnogórze a w części w Albanii. Docieramy do miejscowości Virpazar skąd udajemy się na rejs drewnianą łodzią w najbardziej unikatowe miejsca jeziora. Po drodze zasmakujemy pączków domowej roboty. Po rejsie udajemy się do Budvy – jednego z najpiękniejszych miast portowych Czarnogóry zwanej Małym Dubrownikiem. Wtapiamy się w klimat starówki, a następnie udajemy się odpoczynek na plaży po górskich działalnościach.

 

8 dzień: Zatoka Kotorska

Udajemy się przejazdem w kolejne duże pasmo górskie Lovcen. Serpentynami wjeżdżamy i jeszcze bardziej widokową trasą zjeżdżamy do Kotoru. Po drodze zatrzymujemy się na zakrętach by zrobić osławione, wizytówkowe zdjęcia z Czarnogóry. Jedziemy wzdłuż Boki Kotorskiej, gdzie zatrzymujemy samochód. Udajemy się na spacer po najpiękniejszym mieście zatoki – Peraście. Stamtąd płyniemy łodziami na Wyspę Matki Boskiej na Skale podziwiając dokoła piękno zatoki i gór spadających prosto do morza. Udajemy się w kierunku Serbii po drodze zatrzymując się na punkcie widokowym na Slanske Jezioro z ogromem wysepek. Przejeżdżamy do Serbii.

 

9 dzień: Powrót do Polski

Wracamy trasą przez Serbię, Węgry i Słowację do Polski.

Cena: 7 450 PLN

Data: 06/09/2025 - 14/09/2025

Dostępność miejsc: miejsca są dostępne
Cena bazowa w walucie przeliczana na pln: 4900 PLN + 600 EUR
Poziom trudności: średni - aktywność wymagająca sprawności
Liczba uczestników: 6 - 8
Cena zawiera: 4900 PLN
organizację wyprawy i opiekę polskiego Przewodnika
przejazdy na całej trasie z Rzeszowa do Czarnogóry komfortowym busem
pakiet wyprawowy (koszulka, chusta wielofunkcyjna, kubek trekkingowy, trekkingowy uchwyt na telefon)
ubezpieczenie KL i NNW
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

600 EUR
8 noclegów w pensjonatach
wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
atrakcje wymienione w programie: rafting rzeką Tarą, kładka nad przełomem Moracy, rejs po Jeziorze Szkoderskim, rejs do wyspy Matki Boskiej na Skale w Zatoce Kotorskiej, wejścia do parków narodowych

Ceny wyjazdów na naszej stronie są takie same jak u organizatorów. Obowiązuje cena organizatora. 

Planujesz niezapomnianą przygodę? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie!

Zarezerwuj wymarzoną wycieczkę na TripTrip już teraz!

 

Dlaczego warto rezerwować (zadawać pytania) na TripTrip?

Szybka rezerwacja: Na TripTrip możesz złożyć wstępną rezerwację w kilka chwil, bez zbędnych formalności.

Bezpośredni kontakt z organizatorem: Twoja wstępna rezerwacja (zapytanie) trafi prosto do organizatora wycieczki, który skontaktuje się z Tobą, odpowie na pytania, przedstawi szczegółową ofertę, umowę oraz wszystkie dodatkowe informacje.

Gwarantowana cena: Cena wycieczki zarezerwowanej na TripTrip jest dokładnie taka, jak u jej organizatora.

 

TripTrip - gromadzi oferty najlepszych organizatorów turystyki aktywnej i przygodowej oraz oferuje je w ich imieniu.

Lokalizacja

TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-1
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-2
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-3
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-4
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-5
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-6
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-7
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-8
TripTrip-Przeklęte-Góry-trekking-Czarnogóra-9

DODATKOWE INFORMACJE:

  • Uczestnik zobowiązany jest posiadać dowód osobisty lub ważny paszport.
  • Uczestnik powinien zapoznać się z informacjami o obowiązujących przepisach paszportowych, wizowych i sanitarnych oraz o wymaganiach zdrowotnych, w tym zalecanych szczepieniach ochronnych, dostępnymi na stronie https://www.gov.pl/web/czarnogora/informacje-dla-podrozujacych.

 

WYPOSAŻENIE UCZESTNIKA:

Sprawdź co rekomendujemy zabrać na wyprawę. Jak masz jakieś pytania skontaktuj się z nami.

 

BAGAŻ

  • plecak trekkingowy (50-60 litrów) z ochraniaczem przeciwdeszczowym (jako bagaż główny oraz wykorzystywany podczas trekkingu)
  • mały plecak lub torba (jako bagaż podręczny do busa)

SPANIE 

  • ciepły śpiwór (puchowy, temperatura komfortu ok. –5 stopni C, waga do 1,2 kg)
  • piankowa mata turystyczna, mata samopompująca lub lekki materac dmuchany
  • dmuchana poduszka turystyczna (opcjonalnie)

OBUWIE 

  • buty trekkingowe powyżej kostki (z membraną lub impregnowane)
  • wygodne buty turystyczne poniżej kostki
  • sandały turystyczne
  • ochraniacze na buty (tzw. stuptuty)

ODZIEŻ WIERZCHNIA

  • kurtka z kapturem z membraną przeciwdeszczową
  • peleryna przeciwdeszczowa lub ponczo
  • ciepła bluza termoaktywna
  • kamizelka lub sweter puchowy (np. Primaloft)
  • długie spodnie trekkingowe
  • krótkie spodenki trekkingowe
  • ciepła czapka i rękawiczki
  • lekkie nakrycie głowy chroniące przed słońcem
  • chusta wielofunkcyjna (tzw. komin)

BIELIZNA 

  • koszulki termoaktywne z krótkim rękawem (1 szt. na 2-3 dni trekkingu)
  • ciepła koszulka z długim rękawem i legginsy (np. z wełny Merino)
  • skarpety trekkingowe (np. z wełny Merino) (1 para na 2-3 dni trekkingu)
  • bielizna

HIGIENA 

  • ręcznik szybkoschnący (duży)
  • przybory higieniczne i kosmetyki (biodegradowalne) w małych opakowaniach
  • chusteczki nawilżane (biodegradowalne)
  • papier toaletowy
  • żel antybakteryjny do rąk
  • krem z filtrem UV (min. SPF 30)

AKCESORIA 

  • kijki trekkingowe
  • okulary przeciwsłoneczne (filtr UV kat. 3)
  • nóż turystyczny
  • zapalniczka
  • długopis i mały notatnik
  • worki wodoszczelne lub mocne worki foliowe (2-3 szt.)
  • worki strunowe na dokumenty i elektronikę
  • saszetka na szyję lub torebka biodrowa (na dokumenty i pieniądze)

KUCHNIA 

  • butelka na wodę (np. Nalgene) lub bukłak z rurką (tzw. camelback) (min. 1 litr)
  • termos (opcjonalnie)
  • menażka do gotowania (0,7 – 1 litr)
  • kubek
  • łyżka lub spork

ELEKTRONIKA 

  • latarka (czołówka) i komplet zapasowych baterii
  • telefon i ładowarka
  • powerbank

DOKUMENTY i PIENIĄDZE

  • paszport lub dowód osobisty
  • kopia dokumentu tożsamości (ksero lub zdjęcie w telefonie)
  • karta płatnicza (opcjonalnie)
  • gotówka (banknoty niezniszczone, bez napisów i pieczątek)

APTECZKA OSOBISTA

  • lekarstwa indywidualne (po konsultacji z lekarzem): przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, na zatrucia i dolegliwości żołądkowe, krem na otarcia, elektrolity, lekarstwa przyjmowane regularnie
  • podstawowe środki opatrunkowe: rękawiczki jednorazowe, gaziki nasączane alkoholem, plastry z opatrunkiem, kompresy jałowe, bandaż elastyczny
  • koc termiczny (tzw. folia NRC)
Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym