Alpejskie doliny - wycieczka rowerowa

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
p1040715-TripTrip.pl

Zell am See to znana miejscowość turystyczna położona w sercu Wysokich Taurów, nad jeziorem Zeller. W jej okolicy znajdują się najpiękniejsze w Alpach szlaki rowerowe.  Wiele okolicznych dolin zachęca do spokojnych wycieczek rowerowych, wzdłuż pięknych potoków oraz do zwiedzenia tyrolskich miasteczek i wiosek, średniowiecznych zamków, czy innych lokalnych atrakcji.

Zell Am See | Dolina Saalach | Bad Gastein | Leogang | Dolina Rauris | Kaprun | Hochtor

 

Zell am See - znana miejscowość turystyczna położona w sercu Wysokich Taurów, nad jeziorem Zeller. W jej okolicy znajdują się najpiękniejsze w Alpach szlaki rowerowe. Zarówno dla lubiących łatwe wycieczki wzdłuż dolin, jak i miłośników MTB dla których niemal codziennie będzie tu okazja do zdobycia szczytów i przełęczy o wysokości ponad 2 tys. metrów. Wiele okolicznych dolin zachęca do spokojnych wycieczek wzdłuż pięknych potoków. Odwiedzając małe tyrolskie miasteczka, przepiękne wodospady i kaniony, średniowieczne zamki i wiele innych atrakcji

 

Dzień 1:

Wyjazd busem z Krakowa i Katowic w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Austrii.

 

Dzień 2-8: Zell Am See

Rowerowe wycieczki po okolicy:

 

2. Wodospady Krimml

Wycieczka słynnym Tauren Radweg, to jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Austrii łączący Zell am See z wodospadami Krimml. Jednymi z największych w Europie. Długi ok 70 km etap jest jednak zupełnie płaski, po obu stronach szerokiej doliny wznoszą się wysokie szczyty Taurów a każde mijane miasteczko zachęca do choćby krótkiego postoju.

 

3. Dolina Saalach

Piękny etap wśród alpejskich łąk z niesamowitymi widokami na masyw Dachsteinu (najwyższy szczyt Austrii) oraz przepiękny skalisty Hochkoning. Zajrzymy do zabytkowych miasteczek Saalbach i Maria Alm, odwiedzimy typowe nisko położone alpejskie gasthoffy gdzie zawsze można świetnie zjeść lub po prostu wypić piwko z pięknym widokiem. Atrakcja dnia będzie też kąpiel w małym ale bardzo ciepłym jeziorku Ritzensee. Ale jednak to co zapamiętamy z tego dnia to niezwykłe górskie panoramy.

Niewielki, ale ciekawy objazd prowadzi do Maria Alm, Z Saalfelden, gdzie wznosi się zamek Ritzen,

 

4. Bad Gastein

W samym sercu Parku Narodowego Wysokie Taury, na wysokości 1000 m n.p.m. leży miejscowość Bad Gastein, chlubiąca się czystym górskim powietrzem i … brakiem mgieł.

Jej charakterystyczne, przepiękne budynki rodem z „belle epoque“ doskonale harmonizują z malowniczym pejzażem otaczającym miasto.

Jest to zarazem największe austriackie uzdrowisko z jeziorami oraz basenami termalnymi znanymi już od czasów rzymskich.

Po drodze odwiedzimy Wąwóz Lichtenstein, jeden z najgłębszych i najdłuższych w Alpach.

 

5. Leogang

Dolina Leogang słynnie z pięknego szmaragdowego potoku, najsłynniejszych bike parków (no ale to nie dla nas tylko dla grupy MTB, ale z dołu też warto zobaczyć) , pięknych łąk i widoków na niemal pionowe ściany 2-tysięczników. Warto dojechać aż do końca doliny by poczuć klimat prawdziwych alpejskich łąk.

 

6. Dolina Rauris:

Dolina Rauris, leżąca w sercu Ziemi Salzburskiej na wysokości 948 m n.p.m., po wschodniej stronie Parku Narodowego Wysokie Taury, jest wymarzonym miejscem na idylliczne wypady. Przyjaźni ludzie, przywiązani do tradycji i historii, oraz dziewiczy krajobraz otuliny pobliskiego parku narodowego stanowią o wyjątkowości tej doliny. W przeszłości miejscowi włodarze musieli podjąć decyzję, czy stworzyć warunki do rozwoju turystyki masowej czy raczej nastawić się na koneserów naturalnego, tradycyjnego stylu życia. Zdecydowali jednak nie ingerować w wyjątkowy krajobraz i zachować zwierzęta, roślinność oraz góry w nienaruszonym stanie, chroniąc dolinę przed zalewem turystów. Czy przyjedziesz tu latem czy zimą – zdasz sobie sprawę, że trafiłeś na prawdziwy klejnot! Szczególnie warto odwiedzić tę dolinę na rowerze – to będzie kwintesencja naszej wycieczki, taka wisienka na pięknym alpejskim torcie.

 

7. Kaprun – Zell am See:

Wypoczynkowy dzień przeznaczymy na niespieszną wycieczkę wokół jeziora Zeller, i dokładniejsze zwiedzenie słynnych narciarskich kurortów – Zell am See i Kaprun, w okolicy do obejrzenia jest też piękny średniowieczny zamek oraz niesamowity wąwóz skalny.

 

8. Hohtor:

Mimo iż to wycieczka o łatwym stopniu trudności, to jednak będąc w tej okolicy wypada zmierzyć się z najpiękniejszą asfaltową drogą Austrii – Grocklockner Strasse by z bliska przyjrzeć się najwyższemu szczytowi Austrii. Droga jest wyzwaniem dla wielu kolarzy którzy przyjeżdżają tu z całej Europy. Niesamowite panoramy lodowca Hohtor a w niższych partiach pięknych alpejskich łąk z pewnością wynagrodzą nam trudy. Ci którzy jednak nie czują się na siłach wjechać tak wysoko rowerem skorzystają z podwózki busem na górę, by umilić sobie dzień wspaniałym długim zjazdem.

 

Dzień 9:

Rankiem wracamy do kraju.

 

Uwaga: program jest jedynie orientacyjny. Podane dzienne dystanse mogą różnić się o +/- 15 km. Poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, kondycję uczestników i inne czynniki organizacyjne. Prosimy więc nie traktować tego programu zobowiązująco, niemniej jednak dołożymy wszelkich starań by zrealizować go jak najdokładniej.

Cena: 3 100 PLN 2 950 PLN

Data: 20/08/2022 - 28/08/2022

Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Cena zawiera: - Noclegi w pensjonatach
- Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
- Transport bagaży na trasie
- Usługi opiekuna grupy
- Ubezpieczenie KL i NW
- Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera: Dojazd z/do Warszawy +250 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych).

Promocja - stali uczestnicy: 2800 zł 

Ceny promocyjne przy zapisach do 01.06.2022r.

Lokalizacja

Zell Am See, Austria

p1040715-TripTrip.pl
p1030593-TripTrip.pl
p1040818-TripTrip.pl
p1040758-TripTrip.pl
p1030448-TripTrip.pl
p1040735-TripTrip.pl
p1010053-TripTrip.pl
alpy041-TripTrip.pl

Wycieczka rowerowa stacjonarna.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B

Łatwa trasa prowadząca głównie asfaltowymi ścieżkami rowerowymi z niewielkimi podjazdami.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym