Gruzińskie marzenie - wycieczka do Gruzji

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-2

Gruzja przyciąga podróżników od wieków. Przyciąga niezwykłą przyrodą i wspaniałymi górami Wysokiego Kaukazu. Zobaczymy w trakcie naszej wyprawy spiczaste szczyty Swanetii, a przede wszystkim mityczny Kazbek. Będziemy w górach, nad subtropikalnym morzem, na półpustyni, w tętniącej życiem stolicy i w górskich dolinach. Gruzję poznamy w małej grupie i z najlepszymi kaukaskimi pilotami.

Gruzińskie marzenie - komfortowa wycieczka do Gruzji

  • Noclegi w klimatycznych guesthousach z niezwykłymi widokami
  • Feria barw, smaków, zapachów i doświadczeń
  • Winne szlaki urodzajnej Kachetii
  • Groźne piękno pięciotysięczników Wysokiego Kaukazu
  • Tradycyjne supry i lokalne przysmaki

 

Gruzja przyciąga podróżników od wieków. To tam przypłynąć mieli Argonauci pod wodzą Jazona w poszukiwaniu Złotego Runa. Dumna Medea miała być gruzińską księżniczką, która pięknem swych oczu, a także odrobiną czarów, usidliła przystojnego dowódcę greckiej ekspedycji. Do dziś, w Batumi, oglądać można rzeźby i pomniki upamiętniające to wydarzenie oraz inne związki dawnych królestw gruzińskich ze starożytną Grecją.

 

Gruzja to też drugi, po Armenii, kraj na świecie, który dzięki mniszce kapadockiej świętej Nino, przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową już w IV wieku. W efekcie, podróż przez ten kraj to zwiedzanie niezwykłych zabytków sakralnych, z których niektóre przetrwały prawie nienaruszone półtora tysiąca lat.

 

Oprócz niezwykłej długiej historii, ta mała kaukaska republika, od 2004 roku próbująca dobić się do drzwi Europy, przyciąga niezwykłą przyrodą i wspaniałymi górami Wysokiego Kaukazu. Zobaczymy w trakcie naszej wyprawy spiczaste szczyty Swanetii, a przede wszystkim mityczny Kazbek - górę na granicy Gruzji i Rosji, do której przykuty miał być Prometeusz, w ramach kary za przekazanie ludziom ognia.

 

Będziemy w górach, nad subtropikalnym morzem, na półpustyni, w tętniącej życiem stolicy i w górskich dolinach.A to wszystko w najlepszym, lokalnym wydaniu - spać będziemy w guesthousach i domowych pensjonatach, a swoistą etnograficzną ciekawostką staną się dla nas posiłki w domach lokalnych gospodarzy. Gruzję poznamy w małej grupie i z najlepszymi kaukaskimi pilotami.

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

 

DZIEŃ 1

Spotkanie na lotnisku i poranny przelot do Gruzji. Od razu wyruszamy w Wysoki Kaukaz. W okolicach Martwili zobaczymy niezwykły kanion Okace, z kładki zawieszonej kilkaset metrów nad nim. Pod wieczór dojedziemy do Mestii w Górnej Swanetii. Powitalna kolacja w domu zaprzyjaźnionych swańskich gospodarzy.

 

DZIEŃ 2

Wsiadamy do samochodów terenowych i drogą przez swańskie wioski, udamy się do jednej z najwyżej położonych wiosek w Europie, Uszguli (UNESCO). Po drodze czekają na nas zachwycające widoki górskiego masywu Gór Swaneckich. W malowniczym miejscu, w którym zatrzymał się czas, zgubimy się w labiryntach kamiennych wież i pójdziemy na przyjemny spacer z widokiem na najwyższą górę Gruzji Szcharę (5193 m n.p.m.).

 

DZIEŃ 3

Ze Swanetii pojedziemy wprost na plaże Morza Czarnego. Po drodze zatrzymamy się nad jedną z najwyższych tam łukowych na świecie na rzece Enguri, oddzielającej Megrelię od Abchazji, a także w mieście Zugdidi. Po południu dotrzemy do nadmorskiej, subtropikalnej Adżarii. Odpoczynek na plaży, a dla chętnych wieczorny spacer po Batumi. 

 

DZIEŃ 4

Batumi. Odpoczniemy na plaży albo w cieniu eukaliptusów. Dla bardziej aktywnych możliwość zorganizowania fakultatywnych wyjazdów do parków narodowych w okolicach Batumi - Mtirala i Maczachela, albo długi spacer po słynnym batumskim ogrodzie botanicznym.

 

DZIEŃ 5

Przez Gurię i Imeretię udamy się do słynnego uzdrowiska Bordżomi. Pospacerujemy wśród historycznych domów dla kuracjuszy. Stamtąd udamy się w okolice miasteczka Achalcyche, stolicy regionu Samcche-Dżawachetia. Dotrzemy nad kanion rzeki Mtkwari, gdzie zwiedzimy jeden z najpiękniejszych zabytków Gruzji - skalne miasto Wardzia i spędzimy noc. 

 

DZIEŃ 6

Po śniadaniu, udajemy się do wschodniej Gruzji. Przejedziemy przez Gori, miasto urodzenia Stalina, dotknięte wojną sierpniową z 2008 roku. Stamtąd udamy się do wielowiekowego skalnego miasta Uplyscyche. Stamtąd udamy się na wzgórze u zbiegu rzek Aragwi i Mtkwari, gdzie z tarasu kościoła Dżwari, obejrzymy panoramę starej stolicy. Następnie udajemy się do Mcchety, pierwszej historycznej stolicy niepodległej, chrześcijańskiej Gruzji. W religijnym centrum kraju przejdziemy przez zabytkowe centrum (UNESCO) z katedrą Sweti Cchoweli. Pod wieczór dotrzemy do stolicy Gruzji, Tbilisi.

 

DZIEŃ 7

Całodzienne zwiedzanie gruzińskiej stolicy - Tbilisi. Poznamy oficjalne oblicze miasta i lokalne zakamarki, schowane przed turystami. Odwiedzimy starą fabrykę przerobioną na centrum kultury i targ staroci na Suchym Moście. Pójdziemy na spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta do pomnika Matki Gruzji, z którego rozpościera się niesamowita panorama na miasto, do słynnych tbiliskich łaźni oraz po gwarnej Alei Rustaweli. Wieczorem wybierzemy się na tradycyjną gruzińską kolację.

Tbilisi to miasto wielu historii. Plan zwiedzania miasta może zostać dostosowany do oczekiwań grupy.

 

DZIEŃ 8

Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy obok twierdzy Ananuri, usytuowanej nad sztucznym jeziorem utworzonym na rzece Aragwi. Będziemy też w Gudauri, pięknym zimowym kurorcie narciarskim. Miniemy kolorowy pomnik przedstawiający średniowieczną królową Tamarę w towarzystwie traktorów i Jurija Gagarina, aby dotrzeć do Przełęczy Krzyżowej. Następnie udamy się pod wygasły wulkan Kazbek (5033 m n.p.m.) - świętą górę - do której, według legendy, przykuty był Prometeusz. Udamy się do klasztoru Cminda Sameba, malowniczo położonego u podnóża Kazbeku, skąd rozpościera się panorama na Wąwóz Darialski. Możliwy spacer do wodospadu Gweleti. Powrót do Tbilisi.

 

DZIEŃ 9

Całodzienny przejazd przez urodzajną Kachetię, krainę wina i świeżego chleba. Odwiedzimy słynne maleńkie miasto Signagi i żeński klasztor Bodbe z grobem św. Nino. Odwiedzimy wytwórnię wina Kindzmarauli w Kwareli, zbudowaną w dawnej średniowiecznej twierdzy, gdzie spróbujemy trunków z najlepszych gruzińskich szczepów. Miniemy dawną stolicę królestwa Kachetii - twierdzę Gremi oraz najwyższą średniowieczną katedrę na Kaukazie Alawerdi, słynącą z produkcji pysznego miodu. Wieczorem dojedziemy do Wąwozu Pankisi, u podnóża Kaukazu w dolinie rzeki Alazani. Żyje tam muzułmańska społeczność Kistów. Podczas kolacji spróbujemy specjałów kuchni czeczeńskiej.

 

DZIEŃ 10

Wczesnym rankiem z gór wyruszamy do stolicy Kachetii - Telawi. Przejdziemy się po pięknym targu, gdzie czekają na nas pyszne czurczchele, gruziński słodki przysmak i kachetyjski olej słonecznikowy. Przejedziemy przez przełęcz Gombori. Stamtąd udamy się do Dawid Garedża - kompleksu wykutego w skale na granicy z Azerbejdżanem. Nocleg w drewnianych domkach na stepie.

 

DZIEŃ 11

Poranny przejazd do zachodniej części kraju. W historycznym centrum Kutaisi zrobimy zakupy na kolorowym targu oraz obejrzymy zabytki z okresu XIX-wiecznego okresu świetności miasta. Zwiedzimy kompleks klasztorów Gelati (UNESCO) oraz zbudowany na skale klasztor Mocameta. Pożegnalna supra w domu gospodarzy wzbogacona będzie o koncert męskiego chóru. 

 

DZIEŃ 12

Po śniadaniu, przejazd na lotnisko i przelot do Polski.  

 

* Poszczególne punkty programu mogą być realizowane w innych dniach, w zależności od godzin przelotów do/z Gruzji.

Cena: 7 490 PLN

Data: 03/07/2024 - 14/07/2024

Status wyjazdu: wyjazd jest potwierdzony
Dostępność miejsc: ostatnie wolne miejsca
Dostępne terminy: 14/08/2024 - 25/08/2024
triptrip.pl/wyprawy/634-gruzinskie-marzenie-2
Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 8 - 16
Cena zawiera: • bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
• opiekę polskojęzycznego pilota
• transport klimatyzowanym minibusem lub minivanem z charyzmatycznym gruzińskim kierowcą
• 4x4: jednodniowa wycieczka samochodami terenowymi
• 5x zakwaterowanie w hotelu lub pensjonacie, 7x w domach u miejscowych gospodarzy
• wyżywienie (w cenie zawsze jest wliczone śniadanie, a podczas pobytu u gospodarzy dwa posiłki dziennie) oraz kolacja w Batumi
• degustację wina w Kachetii
• koncert gruzińskiej muzyki tradycyjnej
• pakiety informacyjne
• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
• ubezpieczenie NNW i KL
• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą
Cena nie zawiera: • kolacje w Tbilisi (trzy razy)
• przekąski i napoje w ciągu dnia nie ujęte w cenie wycieczki
• wstępy do płatnych zabytków / atrakcji
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:
• dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1000 PLN/os.
Organizator: Barents

Obowiązuje cena organizatora.

Ceny wyjazdów na naszej stronie są takie same jak u organizatorów.

 

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.

Lokalizacja

Tbilisi, Gruzja

TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-2
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-7
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-3
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-4
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-5
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-6
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-8
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-1
TripTrip-wycieczka-Gruzja-Kaukaz-9

ZAKWATEROWANIE:

Podczas wyjazdu będziemy w większości (poza Udabno, Wardzią, Batumi i Tbilisi) zakwaterowani w domach gruzińskich gospodarzy, które przystosowane zostały do przyjmowania zagranicznych turystów. Zwykle pokoje są dwuosobowe, choć istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach wieloosobowych. Łazienka i toaleta są wspólne na korytarzu przy pokojach wieloosobowych. Standard w Gruzji polepsza się z roku na rok. W miastach (Batumi, Tbilisi) zakwaterowanie w hotelach.

 

WYŻYWIENIE:

W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie, a podczas pobytu w domach gościnnych również tradycyjna kolacja typu supra. Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri). W miastach istnieje wiele sklepów i restauracji - tam wyżywienie jest indywidualne. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich.

 

TRANSPORT:

Do dyspozycji podczas całej wycieczki będziemy mieć komfortowy minibus z klimatyzacją. Na trasie Mestia - Uszguli będziemy korzystać z samochodów terenowych. Na trasie Batumi - Wardzia (jeżeli dotyczy) poruszać się będziemy marszrutką.

 

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

 

POGODA:

Subtropikalny klimat w zachodniej części Gruzji, temperatura 25 - 30°C, spada wraz ze wzrostem wysokości. W górach Kaukazu Wielkiego w nocy temperatura może spadać do 10°C. Na wschodzie Gruzji klimat suchy, kontynentalny, bez opadów, temperatura w okresie wakacyjnym może sięgać powyżej 30°C.

 

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

 

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym