Oman - nie tylko pustynia

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-1

Oman - to jeden z najpiękniejszych regionów na Bliskim Wschodzie. To otwarty dla turystów, bezpieczny i niezwykle gościnny kraj, w którym nowoczesność przeplata się z tradycją. Bezcenne zabytki z różnych epok, słońce pustyni, jedne z największych wydm na świecie, widokowe drogi Półwyspu Arabskiego, plaże Oceanu Indyjskiego. Wyprawa samochodami terenowymi - Oman 4x4

Oman - to jeden z najpiękniejszych regionów na Bliskim Wschodzie. To otwarty dla turystów, bezpieczny i niezwykle gościnny kraj, w którym nowoczesność przeplata się z tradycją.

 

Zobacz bezcenne zabytki z różnych epok, poczuj na własnej skórze słońce pustyni, podziwiaj jedne z największych wydm na świecie, zanurz się w krystalicznych górskich potokach i naturalnych basenach, przejedź najbardziej widokowymi drogami Półwyspu Arabskiego, spaceruj wąskimi ścieżkami nad Wielkim Kanionem Arabii, skosztuj tradycyjnych potraw, a na koniec popływaj w Oceanie Indyjskim.

A to tylko część atrakcji, jakie przygotowujemy dla Ciebie na wyprawie Oman - nie tylko pustynia!

 

Dolot i powrót samolotem Warszawa – Muscat – Warszawa.

Poruszamy się samochodami terenowymi wynajętymi na miejscu.

 

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO OMANU

 

DZIEŃ 1

Przylot do Muscat (wieczorem), transfer do hotelu.

 

DZIEŃ 2

Przejmujemy samochody. W tym dniu zobaczymy m. in. Meczet Sułtana Kabusa z drugim co do wielkości dywanem na świecie. Będzie okazja do zakupów na niezwykle malowniczym starym bazarze w zabytkowej dzielnicy portowej Mutrah oraz posmakowania omańskiej kuchni. Na biwak zjedziemy na jedną z malowniczych plaż nad oceanem.

 

DZIEŃ 3

Rozpoczniemy od krótkiego odcinka jazdy terenowej. Następnie pójdziemy na trekking po Wadi Shab, który stanowić będzie połączenie spaceru, pływania oraz brodzenia w krystalicznie czystym potoku wśród niebotycznych skalnych ścian tego kanionu. Nocleg – znów na plaży.

 

DZIEŃ 4

Dziś poruszamy się widokowymi trasami po płaskowyżu Salmach. Zobaczymy liczące niemal 5000 lat tajemnicze grobowce. Czeka nas sporo jazdy górskimi drogami i wiele widoków. Wieczorem zawitamy do ośrodka edukacyjnego w rezerwacie ogromnych żółwi morskich, gdzie w asyście miejscowego przewodnika będziemy podglądać te ciekawe zwierzęta. Nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 5

Wschód słońca na plaży? Jeśli tylko znajdą się chętni… Po śniadaniu ruszamy w kierunku wielkiej omańskiej piaskownicy – Wahiba Sands. Drogę dojazdową umilać nam będą również odcinki offroadowe prowadzące m.in. suchymi korytami okresowych rzek. Biwak (i Sylwestrowa zabawa!!!) wśród ciągnących się przez wiele kilometrów potężnych wydm.

 

DZIEŃ 6

Kontynuujemy zabawę samochodami w wielkiej piaskownicy Wahiba Sands. Tutaj poczujecie, że piasek piaskowi nierówny i poznacie prawdziwe oblicze pustyni. W zależności od tempa naszej „karawany” biwak rozbijemy wśród wydm lub nad brzegiem oceanu.

 

DZIEŃ 7

Dziś zobaczymy kilka kolejnych krajobrazowych ciekawostek Omanu – śnieżnobiałe „cukrowe wydmy”, zupełnie płaskie obszary nadmorskich szottów, różnorodne formacje skalne. Będzie też okazja do ekscytującej jazdy po płaskiej jak stół plaży oraz do kąpieli w oceanie.

 

DZIEŃ 8

Tego dnia wracamy „do cywilizacji”. Nie będzie łatwo, najpierw czeka nas wiele kilometrów hamady (pustyni kamienistej), a następnie długa trasa do Nizwy, trzeciego co do wielkości miasta Omanu. W Nizwie odpoczniemy w hotelu po trudach ostatnich „pustynnych” przygód.

 

DZIEŃ 9

W zabytkowym centrum Nizwy zwiedzimy potężny fort, muzeum historyczne oraz klimatyczny bazar, na którym można nabyć m. in. tradycyjne wyroby tutejszych rzemieślników. Po obiedzie zwiedzimy równie ciekawy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, fort w Bahli. Na nocleg wjedziemy do drugiego pod względem głębokości kanionu w Omanie – Wadi Tanuf.

 

DZIEŃ 10

Dziś odwiedzimy „żywe muzeum” w miejscowości Al Hamra. Wjedziemy też do najgłębszego wadisu Omanu – Wadi Nakhr. To wyjątkowej urody trasa offroadowa prowadząca pomiędzy potężnymi głazami wzdłuż koryta okresowej rzeki. Następnie ruszamy w kierunku Jabal Shams, najwyższego szczytu Omanu. Nocleg w arabskim campie w wygodnych namiotach (łóżko, prywatna łazienka).

 

DZIEŃ 11

Rozpoczynamy dzień od kilkugodzinnego trekkingu wąskimi, skalnymi półkami nad ponadkilometrowej głębokości Wadi Nakhr, zwanym też Wielkim Kanionem Arabii. Zapierające dech w piersiach górskie widoki oraz wizyta w tajemniczej, zawieszonej nad przepaścią, opuszczonej wiosce As Sab, z pewnością dostarczą Wam wielu emocji. Jednak nie będzie to koniec widoków. W tym dniu czeka nas jeszcze podróż na drugą stronę Gór Hadjar, do słynnej doliny Wadi Bani Awf.

 

DZIEŃ 12

Kontynuujemy przejazdy widokowymi fragmentami  gór Hadjar. Przejedziemy górną część ogromnego Wadi Bani Awf, poruszać się będziemy wadisami oraz wąskimi, wykutymi w skalnych ścianach górskimi drogami. Ostatni nocleg spędzimy już w hotelu w Muscat. 

 

DZIEŃ 13

Transfer na lotnisko i lot do Polski.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Cena: 6 975 PLN

Data: 27/12/2022 - 08/01/2023

Cena bazowa w walucie przeliczana na pln: 2100 EUR od osoby - przy 2 osobach w aucie; 1850 EUR od osoby - przy 3 osobach w aucie; 1550 EUR od osoby - przy 4 osobach w aucie
Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: Maksymalna liczba aut: 9+1
Cena zawiera: Dla osób jadących własnym autem:
2100 EUR od osoby - przy 2 osobach w aucie
1850 EUR od osoby - przy 3 osobach w aucie
1550 EUR od osoby - przy 4 osobach w aucie
w sprawie zniżek dla dzieci prosimy o kontakt

Przygotowanie wyprawy
Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
Opieka organizatora 24 h
Wynajem samochodu terenowego z najwyższym pakietem ubezpieczenia
Transfer z i na lotnisko w Muscat
4 noclegi w hotelach (ze śniadaniami, 3 kolacje)
1 nocleg w arabskim campie (ze śniadaniem i kolacją)
Kompletny sprzęt biwakowy
Wstępy do zwiedzanych obiektów i muzeów
Wstęp do rezerwatu żółwi Ras Al Jinz
Koszulki pamiątkowe, naklejki
Ubezpieczenie KL/NW
Cena nie zawiera: Przelotu (2000-3000 zł od osoby)
Paliwa (ok. 1500 zł na auto)
Wyżywienia w restauracjach (50-80 zł za posiłek) i zakupów spożywczych

Lokalizacja

TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-1
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-2
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-3
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-4
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-5
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-6
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-7
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-8
TripTrip-Oman-4x4-wyprawa-offroad-9

Długość: około 1800 km

Noclegi: 5 noclegów w hotelach, 7 w namiotach „pod gwiazdami”!

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 9+1

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym