Azja Środkowa - wycieczka przez Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-3

Podczas aktywnej wycieczki objazdowej odwiedź z nami Uzbekistan, Kazachstan i Kirgistan! Z tych trzech dobrze nam znanych krajów wybraliśmy to co najlepsze i połączyliśmy w jedno. W Uzbekistanie poznamy dziedzictwo Timura i miasta Jedwabnego Szlaku. W Kazachstanie zobaczymy bezkresne stepy, Kanion Szaryński oraz niesamowite wydmy i formacje skalne w Altyn Emel. Kirgistan odkryje przed nami wysokie, ośnieżone szczyty Tien-Szanu, wysokogórskie jeziora i gorące źródła.

Azja Środkowa: wycieczka przez Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan

• Kanion Szaryński i Park Narodowy Altyn-Emel

• Spacery wśród zabytków Samarkandy i Taszkientu

• Trekkingi w Górach Niebiańskich - Tien-Szan

• Spanie w kirgiskiej jurcie

• Kazachska, kirgiska i uzbecka kuchnia

• Kąpiele w dzikich gorących źródłach Altyn Araszan

 

Wycieczka do Azji Centralnej! Podczas aktywnej wycieczki objazdowej odwiedź z nami Uzbekistan, Kazachstan i Kirgistan! Z tych trzech dobrze nam znanych krajów wybraliśmy to co najlepsze i połączyliśmy w jedno. Zapraszamy!

 

W pełnym historii Uzbekistanie poznamy dziedzictwo Timura i miasta Jedwabnego Szlaku - zabytkową Samarkandę oraz tętniący życiem nowoczesny Taszkient. W Kazachstanie zobaczymy słynne bezkresne stepy, Kanion Szaryński oraz niesamowite wydmy i formacje skalne w Altyn Emel. Wysokogórski Kirgistan odkryje przed nami ośnieżone szczyty Tien-Szanu, wysokogórskie jeziora i gorące źródła.

 

Przed nami wycieczka do Azji Centralnej - w rozległe gorące kotliny, stepy, wysokie góry i lodowce. Poznamy spokrewnione społeczności Uzbeków, Kazachów i Kirgizów. Odwiedzimy kraje słynące z gościnności, najlepszego płowu i baraniny. Wyrusz z nami na wycieczkę od gorących kotlin Uzbekistanu po szczyty Tien-szanu!

 

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

 

DZIEŃ 1-2

Wylot z Polski i przylot do Ałmaty. Zwiedzanie największego kazachskiego miasta, położonego u stóp północnego Tien-szanu. Wieczorem po raz pierwszy spróbujemy typowych dań kuchni kazachskiej w lokalnej restauracji. 

 

DZIEŃ 3

Wycieczka do Parku Narodowego Ałtyn-Emel. Samochodami terenowymi dotrzemy do Śpiewającej Wydmy, gdzie usłyszymy dźwięk przemieszczających się piasków. Wieczór i noc spędzimy w lokalnej agroturystyce.

 

DZIEŃ 4

Wyprawa samochodami terenowymi do największej atrakcji Ałtyn-Emel - Białych Gór. Niewymagający trekking po wzgórzach, z niesamowitymi panoramami na okoliczne formacje skalne i wąwozy. Przy odrobinie szczęścia spotkamy kułany - dzikie osły azjatyckie. Docieramy do miasta Żarkent. Zobaczymy drewniany dungański meczet z XIX wieku i spróbujemy smakołyków lokalnej kuchni.

 

DZIEŃ 5

Poranny spacer po Żarkencie i wycieczka do Kanionu Szaryńskiego, największego w Azji Centralnej. Pod wieczór docieramy do Parku Narodowego Kolsai.

 

DZIEŃ 6

Kilkunastokilometrowy trekking między wysokogórskimi jeziorami Kolsai lub odpoczynek nad jeziorem (dla chętnych). Wieczorem „ruska bania”, lokalna kolacja i ognisko.

 

DZIEŃ 7-8

Ruszamy do Kirgistanu, w Tien-Szan, zwany Górami Niebiańskimi! Niezastąpionymi radzieckimi pojazdami docieramy do wysokogórskiej doliny Altyn Arashan znanej z gorących źródeł. Całodzienny trekking do jeziora Ala Kul o szmaragdowym kolorze, a dla chętnych spokojny spacer w głąb doliny i poszukiwanie “dzikich” gorących źródeł. Dwa noclegi w jurtach. 

 

DZIEŃ 9

Zwiedzanie Karakolu. Zobaczymy targ, odwiedzimy prawosławną cerkiew i dungański meczet, oba wyróżniające się stylową, drewnianą architekturą. W tym pogranicznym miasteczku, będziemy mieć również okazję spróbować specjałów kuchni ujgurskiej. 

 

DZIEŃ 10

W górskim paśmie Terskej Ałatoo zobaczmy formacje czerwonych skał Dżety-Oguz oraz zjawiskowy kanion Bajka. Następnie z Tien-Szanu przenosimy się na południowe wybrzeże jeziora Issyk Kul. Tam czeka nas kąpiel i relaks oraz nocleg w tradycyjnej jurcie.

 

DZIEŃ 11

Jadąc przez Czujską Dolinę, w drodze do stolicy Kirgistanu, zobaczymy słynny zabytkowy minaret Burana. Zwiedzanie Biszkeku, spacer po centralnym deptaku, kolacja w miejscowej restauracji.

 

DZIEŃ 12

Kontynuujemy zwiedzanie Biszkeku. Po południu, przekroczymy granicę, aby pociągiem przez Kazachstan dotrzeć do Uzbekistanu.

 

DZIEŃ 13

Wyruszymy na zwiedzanie Taszkentu by zobaczyć, jak zmieniał się od śladów pierwszego osadnictwa do dzisiejszego nowoczesnego wielkiego miasta. Zwiedzimy kompleks Hazrat Imam, zajrzymy na bazar Czorsu, pełen kupców z różnych części kraju i poznamy uroki wieczornego Taszkentu.

 

DZIEŃ 14

Szybkim pociągiem Afrosiab i wygodnym autobusem dojedziemy do Buchary. 

 

DZIEŃ 15

Całodzienne zwiedzanie Buchary. Zobaczymy najstarsze w Azji Środkowej mauzoleum Samanidów kunsztowny zdobiony minaret Kalyan z XII wieku. Pospacerujemy między imponującymi budowlami z XVII wieku - zobaczymy madrasę Abdulah-Chana oraz meczet Magoki Kurns.

 

DZIEŃ 16

Rano wyruszymy z Buchary do Samarkandy. Spacer starożytną Samarkandą (UNESCO), będącą niegdyś stolicą imperium Tamerlana. Zobaczymy madrasy placu Registan, meczet Bibi-Chanum (1399-1404) i mauzoleum samego Timura. 

 

DZIEŃ 17-18

Swobodny poranek w Samarkandzie. Przejazd do Taszkentu i pożegnanie z Azją Centralną. Przelot do Polski z przesiadką.

Cena: 11 490 PLN

Data: 22/08/2024 - 08/09/2024

Status wyjazdu: wyjazd jest potwierdzony
Dostępność miejsc: ostatnie wolne miejsca
Dostępne terminy: 11/09/2024 - 28/09/2024
triptrip.pl/wyprawy/1570-azja-srodkowa-wycieczka-przez-kazachstan-kirgistan-i-uzbekistan-2
Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 8 - 16
Cena zawiera: • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami lotniskowymi
• bagaż nadawany i podręczny zgodnie z taryfą linii lotniczych
• opiekę polskojęzycznego pilota
• śniadania i obiadokolacje podczas całego pobytu (oprócz miast)
• zakwaterowanie (w hotelach, pensjonatach, kwaterach oraz w tradycyjnej jurcie)
• transport na miejscu - komfortowy bus, radzieckie terenowe pojazdy w górach (UAZ, GAZ), przejazd szybkim pociągiem w Uzbekistanie, przejazd nocnym pociągiem z Kazachstanu do Uzbekistanu
• pozwolenie na wstęp do parków narodowych
• pakiety informacyjne
• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
• ubezpieczenie NNW + KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
• ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą
Cena nie zawiera: • dodatkowe wyżywienie nieujęte w ofercie (m.in. obiadokolacje w miastach)
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:
• dopłata do jednoosobowego pokoju (jurty)
• bilety wstępu i napiwki (ok. 70 USD)
Organizator: Barents

Obowiązuje cena organizatora.

Ceny wyjazdów na naszej stronie są takie same jak u organizatorów.

 

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki.

Lokalizacja

Ałmaty, Kazachstan

TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-3
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-5
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-2
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-4
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-1
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-7
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-6
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-8
TripTrip-wyprawa-Azja-Środkowa-9

ZAKWATEROWANIE:

W miastach nocleg w rodzinnych pensjonatach / hostelach. W górach noclegi w zorganizowanych jurtach, ew. stacjonarnych namiotach.

 

WYŻYWIENIE:

Zapewniamy śniadania i obiadokolacje, gdy jesteśmy zakwaterowani u gospodarzy. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. Ceny niższe niż w Polsce. W miastach i podczas przejazdów będziemy się stołować w miejscowych restauracjach, kafeszkach i jadłodajniach, z których korzystają lokalni mieszkańcy.

 

TRANSPORT:

W Uzbekistanie będziemy poruszać się szybkim pociągiem oraz transportem lokalnym i taksówkami. Z Uzbekistanu do Kazachstanu polecimy samolotem. Po Kazachstanie i Kirgistanie będziemy poruszać się komfortowym busem. Odcinki górskie w Kirgistanie pokonamy radzieckimi pojazdami terenowymi.

 

FORMA WYJAZDU:

Jest to aktywna objazdówka, czyli zwiedzanie Uzbekistanu, Kirgistanu i Kazachstanu, obfitujące w elementy aktywne - dłuższe spacery po miastach, spacery i trekkingi górskie. Program jest tak skonstruowany, że można zdecydować o uczestnictwie w spacerze / trekkingu lub skorzystaniu z mniej wymagających aktywności (lżejszy spacer, odpoczynek nad jeziorem, itd.).

 

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

 

MIEJSCE WYLOTU: 

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsca możliwe są za dopłatą (w takim wypadku prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem).

 

POGODA:

W Uzbekistanie i Kazachstanie lato jest suche i gorące, średnia temperatura wynosi od 26°C do 32°C. Jesienią temperatura w ciągu dnia wynosi ok 25°C w nocy temperatura może spaść do 10-15°C.

 

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym