Trzy Przełęcze w Stronę Everestu - trekking

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-1

Trekking przez Trzy Przełęcze w stronę Mount Everest to jedna z najwspanialszych przygód w Himalajach. Wszystkie przełęcze sięgają powyżej 5400 m n.p.m., a pokonanie ich jest wyzwaniem i wymagającą wędrówką. Widok z każdej jest inny, wyjątkowy i zapiera dech. Z Renjo La ujrzymy panoramę najwyższych szczytów Himalajów - Everest, Lhotse i Makalu. Na Chola La zza bliższych pasm wychylają się wyższe łańcuchy górskie. Z Kongma La wspaniały widok na lodowiec Khumbu i majestatyczny Ama Dablam. W końcu sam Everest, góra widziana o wschodzie lub zachodzie słońca budzi podziw, szacunek, a jednocześnie lęk i strach.

PRZED NAMI

  • niepowtarzalny i wymagający trekking w Wielkich Himalajach Nepalu
  • zejście z wydeptanego, klasycznego szlaku i wędrówka mniej uczęszczaną ścieżką
  • pokonanie trzech wysokich i trudnych przełęczy: Renjo La (5417 m n.p.m.), Chola La (5420 m n.p.m.) i Kongma La (5535 m n.p.m.)
  • dotarcie do Everest Base Camp (5364 m n.p.m.) – bazy wypraw na Mount Everest
  • wspaniałe widoki na najwyższe szczyty Ziemi z widokowych szczytów Gokyo Ri (5357 m n.p.m.) i Kala Pattar (5648 m n.p.m.)
  • noclegi w klimatycznych lodżach i postoje w urokliwych wioskach regionu Khumbu
  • spotkanie z buddyjską kulturą i wizyty klasztorach
  • zabytki starego miasta Katmandu i klimat dzielnicy Thamel

 

O WYPRAWIE

 

Himalaje budzą szacunek i podziw. Do niedawna zupełnie nieznane, swoje tajemnice zaczęły odsłaniać na początku XX wieku wraz z pierwszymi Europejczykami zaglądającymi w najwyższe góry świata. Nepal i jego egzotyczna kultura, ośmiotysięczne, ośnieżone szczyty, wiecznie zielone lasy dolin, rwące potoki i kryształowe jeziora, czy lokalni mieszkańcy kruszyły serca i powodowały westchnienia najtwardszych alpinistów.

 

Trekking przez Trzy Przełęcze w stronę Mount Everest to najwspanialsza przygoda jaka może przytrafić się w pobliżu najwyższej góry Ziemi. Wszystkie przełęcze sięgają powyżej 5400 m n.p.m., a pokonanie ich jest wyzwaniem i wymagającą wędrówką. Widok z każdej z przełęczy jest inny, ale każdy jest wyjątkowy i zapiera dech w piersiach. Z Renjo La ujrzymy szeroką panoramę na najwyższe szczyty Himalajów, w tym Everest, Lhotse i Makalu. Na Chola La zza bliższych pasm wychylają się wyższe łańcuchy górskie. Z Kongma La rewelacyjnie prezentuje się lodowiec Khumbu i majestatyczny Ama Dablam. W końcu sam Everest, Szczyt XV, Czomolungma, Sagarmatha, Bogini Matka Ziemi – góra o wysokości sięgającej, według ostatnich pomiarów, 8848 m n.p.m. Widziana o wschodzie lub zachodzie słońca z widokowego wierzchołka Kala Pattar budzi podziw, szacunek, a jednocześnie strach i lęk.

 

Przez ponad dwa tygodnie wędrówki będzie nam towarzyszyła niezliczona liczba sięgających nieba szczytów, w tym cztery ośmiotysięczne. Przeżyjemy magiczne wschody i zachody wpatrzeni we wspaniałe ściany mieniące się w promieniach słońca. Przystaniemy w wielu klimatycznych wioskach, poznamy kulturę Szerpów, odwiedzimy buddyjskie klasztory i inne miejsca sacrum, spróbujemy kuchni łączącej w sobie nuty Indii i Tybetu. Wyprawa przez „Trzy Przełęcze w Stronę Everestu” będzie niezapomnianą mozaiką najwyższych gór, wspaniałych widoków, podejmowania wyzwania i prawdziwej przygody.

 

PLAN WYPRAWY

 

1 dzień: Wylot z Warszawy

Spotykamy się na Lotnisku Chopina w Warszawie i wylatujemy do Nepalu.

 

2 dzień: Pierwsze kroki w Katmandu

Po przylocie do Katmandu kwaterujemy się w hotelu i udajemy się na krótki odpoczynek. Po południu ruszamy na pierwszy spacer po stolicy Nepalu i robimy ostatnie przygotowania do trekkingu, np. odebranie pozwolenia na trekking i ostatnie zakupy. Wieczorem spotykamy się na uroczystej powitalnej kolacji. Nocleg w hotelu.

 

3 dzień: Katmandu – Ramechhap – Lukla – Phakding

Jeszcze w nocy ruszamy busem na lotnisko w Ramechhap (czas przejazdu ok. 5 godzin) i lecimy porannym lotem do Lukli (2800 m n.p.m.), punktu startowego naszego trekkingu. Przelot trwa około 20 minut podczas których mamy możliwość ujrzenia po raz pierwszy z bliska Wielkich Himalajów Nepalu. Po odebraniu bagaży i śniadaniu rozpoczynamy naszą przygodę.

Trasa pierwszego dnia trekkingu wiedzie skrajem głębokiej doliny rzeki Dudh Kosi. Przechodzimy przez malownicze szerpańskie wioski z widokami na ostro opadające zielone wzgórza i pojawiające się coraz śmielej ośnieżone wysokie szczyty. Mijamy pierwsze stupy, murki mani oraz gompy – buddyjskie świątynie. Przechodzimy po pierwszych linowych mostach, zawieszonych nad dnem doliny. Po 4 godzinach docieramy do wioski Phakding (2650 m n.p.m.), gdzie zatrzymujemy się na kolację i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 4 godzin.

 

4 dzień: Phakding – Namche Bazar

Po śniadaniu ruszamy w kierunku kultowej, zamieszkanej przez Szerpów wioski Namche Bazar. Przechodzimy przez kilka wysoko zawieszonych nad dnem doliny rzeki Dudh Kosi linowych mostów, z których ostatni były m. in. planem zdjęciowym do filmu „Everest”. Robimy przerwę na posiłek w jednej z mijanych wiosek. W końcu przekraczamy bramy Parku Narodowego „Sagarmatha”, w którym znajduje się Mount Everest. Na koniec tego dnia trekkingu czeka nas jeszcze ostre podejście do Namche Bazar (3440 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 6 godzin.

 

5 dzień: Namche Bazar / aklimatyzacja

Namche Bazar to stolica administracyjna regionu Khumbu. Kiedyś było wielkim centrum handlowym, w którym zboże z południa było wymieniane na sól z Tybetu. Mimo, że szlak karawanowy przez przełęcz Nangpa La od dawna nie funkcjonuje, w każdą sobotę odbywają się tu duże targi ściągające mieszkańców odległych wsi.

Namche Bazar jest również turystyczną Mekką dla wszystkich trekkersów. Robimy tu dzień aklimatyzacyjny, aby nasz organizm przyzwyczaił się do dużej wysokości i mniejszej ilości tlenu. Po śniadaniu ruszamy „na lekko” na kilkugodzinną wędrówkę po okolicy. Odwiedzamy siedzibę parku narodowego i niedalekie wioski Khumjung i Khunde, zatrzymujemy się przy pomniku polskich himalaistów, wchodzimy na punkty widokowe z których przy dobrej pogodzie po raz pierwszy ujrzymy kultowy Ama Dablam, słynną południową ścianę Lhotse i sam Mount Everest. Po południu oddajemy się klimatowi Namche Bazar. Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 4 godzin.

 

6 dzień: Namche Bazar – Thame

Schodzimy z głównego szlaku prowadzącego w stronę Everestu i kierujemy się na zachód, doliną rzeki Bhote Kosi, w kierunku pierwszej z trzech przełęczy – Renjo La. W połowie dnia zatrzymujemy się w wiosce Thamo przy urokliwej gompie na lunch. Następnie czeka nas przejście po nowym linowym moście wysoko zawieszonym nad wąskim kanionem Bhote Kosi na drugą stronę rzeki, a na koniec ostre podejście do wioski Thame (3800 m n.p.m.) malowniczo położonej w niecce u podnóży imponującego masywu Kongde Ri.

Pół godziny za wioską w bocznej dolinie rzeki Thame Khola przytulony do zbocza góry Sunder znajduje się buddyjski klasztor, jeden z ważniejszych w regionie, a na pewno ładniejszych. Zostawiamy ekwipunek w Thame i już „na lekko” udajemy się na popołudniowy spacer zobaczyć wyjątkową świątynię i roztaczający się z niej widok. Dla chętnych ruszamy jeszcze wyżej w kierunku szczytu góry Sunder, by po raz pierwszy na wyprawie przekroczyć wysokość 4000 m n.p.m. Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 5 godzin.

 

7 dzień: Thame – Lungden

Po śniadaniu kontynuujemy trekking doliną rzeki Bhote Kosi mijając kolejno wioski Thametang, Tarnga i Marlung, przed którą kolejny raz przechodzimy na drugą stronę doliny. Po kolejnej godzinie wędrówki dochodzimy do osady Lungden (4370 m n.p.m.).

Lungden staje się naszym domem na kolejne dwa noclegi. Tymczasem po lunchu w celach aklimatyzacyjnych wychodzimy „na lekko” na pobliski punk widokowy, by z wysokości ponad 4500 m n.p.m. przy dobrej pogodzie delektować się wspaniałymi widokami na dolinę i otaczające ją szczyty. Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 6 godzin.

 

8 dzień: Lungden / aklimatyzacja

Dolina rzeki Bhote Kosi ciągnie się na północ w kierunku lodowca i przełęczy Nangpa La. Dawniej prowadził tędy uczęszczany szlak handlowy do Tybetu, którym przez wysoką przełęcz transportowano zboża i sól. Dziś Tybet okupowany jest przez Chiny, granica jest zamknięta, a w kierunku przełęczy Nangpa La podążają tylko turyści.

Robimy kolejną przerwę aklimatyzacyjną. Korzystając z okoliczności ruszamy „na lekko” w kierunku przełęczy szlakiem dawnych karawan. Docieramy do czoła lodowca i po raz pierwszy na wyprawie dotykamy wysokości 5000 m n.p.m. Wieczorem schodzimy do Lungden na kolację i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 6 godzin.

 

9 dzień: Lungden – Renjo La – Gokyo

Przed nami pierwsze wyzwanie na szlaku Trzech Przełęczy – przełęcz Renjo La. Wychodzimy o świcie, by na górze zameldować się najpóźniej w południe. Mijamy 2 okresowe jeziorka, pozostałości kamiennych schronów, zatrzymujemy się na odpoczynek ze wspaniałym widokiem na pasmo Rolwaling Himal. Ostatnie 200 metrów przez przełęczą czekają na nas prawdziwe kamienne schody wydające się nie mieć końca. W końcu po 6 godzinach wędrówki i pokonaniu ponad 1 km przewyższenia od Lungden dochodzimy na przełęcz Renjo La na wysokość 5417 m n.p.m.

Z przełęczy naszym oczom ukazują się najwyższe szczyty Himalajów, z Everestem, Lhotse i Makalu na czele, do tej pory schowane za bliższym grzbietem i niewidoczne. Dodatkowo imponujące prezentują się niższe, ale równie wybijające się Cholatse i Taboche. Widok powala z nóg. Po odpoczynku i krótkiej sesji fotograficznej rozpoczynamy ostre i dużo krótsze zejście do osady Gokyo (4750 m n.p.m.) nad jeziorem Dudh Pokhari. Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 9 godzin.

 

10 dzień: Gokyo – Gokyo Ri – Dragnag

Pomni poprzedniego dnia pozwalamy sobie na dłuższy sen i dopiero późnym rankiem ruszamy „na lekko” w kierunku widokowego szczytu Gokyo Ri (5357 m n.p.m.). Wejście zajmuje do 3 godzin. Z wierzchołka roztacza się wspaniała panorama, jeszcze lepsza niż z przełęczy, z zakresem 360 stopni. Widzimy wszystkie wspomniane wcześniej ośmiotysięczniki, dołącza do nich kolejny – Cho Oyu, oraz niezliczone może siedmio- i sześciotysięczników. Z lekkim trudem na wschodzie rozpoznajemy też kolejny cel naszego trekkingu, schowaną za grzbietem przełęcz Cho La. W dole tuż pod nami rozciąga się potężne cielsko lodowca Ngozumpa, najdłuższego lodowca w Himalajach Nepalu.

Schodzimy do Gokyo tą samą drogą i już z plecakami ruszamy trawersem przez lodowiec w kierunku osady Dragnak (4690 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 6 godzin.

 

11 dzień: Dragnag – Chola La – Dzongla

Przed nami drugie wyzwanie na szlaku Trzech Przełęczy – przełęcz Chola La. Ponownie wychodzimy o świcie, by na górze zameldować się najpóźniej w południe. Podejście prowadzi kamienistą doliną, która z każdym kilometrem rozszerza się i otwiera na szerszy widok. Przecinamy niewielki grzbiet, za którym lekko tracimy wysokość. Końcówka podejścia to zaporęczowany stalowymi linami ostry odcinek wyprowadzający na samą przełęcz Chola La na wysokość 5420 m n.p.m.

Przełęcz Chola La nie oferuje tak spektakularnych widoków jak Renjo La, niemniej możemy z niej zobaczyć niższe szczyty, równie imponujące. Po krótkim odpoczynku rozpoczynamy zejście początkowo po lodowcu, a następnie kamienistą ścieżką do osady Dzongla (4840 m n.p.m.) z pięknym widokiem na Ama Dablam. Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 8 godzin.

 

12 dzień: Dzongla – Lobuche – Gorak Shep – Kala Pattar

Po śniadaniu ruszamy w kierunku głównej doliny prowadzącej do bazy pod Everestem. Długim trawersem powyżej dla doliny rzeki Chola Khola obchodzimy Awi Peak, a naszym oczom ukazuje się po raz pierwszy lodowiec Khumbu, szczyty Pumori i Khumbutse oraz widziany już znacznie bliżej Nuptse i sam wierzchołek Everestu. Zatrzymujemy się na lunch w osadzie Lobuche i po krótkim odpoczynku kontynuujemy trekking wzdłuż lodowca Khumbu do wioski Gorak Shep (5160 m n.p.m.), ostatniej osady na szlaku.

Jeszcze tego samego popołudnia „na lekko” wchodzimy na pobliski widokowy szczyt Kala Pattar (5648 m n.p.m.), skąd przy dobrej pogodzie mamy okazję podziwiać niepowtarzalny zachód słońca rzucany na Mount Everest. Wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia rozległej panoramy Himalajów zostają w pamięci na zawsze. Szczyt Kala Pattar jest najwyższym punktem naszego trekkingu. Już po ciemku wracamy do Gorak Shep. Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 7 godzin.

 

13 dzień: Gorak Shep – Everest Base Camp – Lobuche

Po śniadaniu ponownie ruszamy „na lekko” tym razem w kierunku bazy głównej pod Everestem (5364 m n.p.m.). Pamiątkowe zdjęcia przy symbolicznym kamieniu, podziwianie widoków i wracamy do Gorak Shep, a po lunchu i odpoczynku schodzimy do Lobuche (4930 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 6 godzin.

 

14 dzień: Lobuche – Kongma La – Chukhung

Przed nami trzecie, ostatnie wyzwanie na szlaku Trzech Przełęczy – przełęcz Kongma La. Ponownie ruszamy o świcie, trawersujemy lodowiec Khumbu i po ostrym podejściu i pokonaniu 600 metrów przewyższenia osiągamy przełęcz Kongma La na wysokości 5535 m n.p.m. Roztaczają się z niej wspaniałe widoki na znajdujące się po drugiej stronie przełęczy szmaragdowe jeziorka i łańcuchy górskie, w tym południową ścianę Lhotse, Makalu i Ama Dablam. Po krótkiej sesji fotograficznej rozpoczynamy łagodne, ale długie zejście do osady Chukhung (4730 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 7 godzin.

 

15 dzień: Chukhung – Pangboche

Rozpoczynamy trzydniowy powrót do Lukli. Poniżej Chukhung znajduje się tzw. „czorten Kukuczki”, z tablicą upamiętniającą trzech polskich alpinistów (Jerzy Kukuczka, Rafał Chołda i Czesław Jakiel), którzy zginęli szturmując niezdobytą za ich czasów południową ścianę Lhotse. Korzystając z okazji zatrzymujemy się zobaczyć pamiątkowe miejsce. Następnie kontynuujemy zejście. Przez Dingboche schodzimy do Pangboche, całą drogą wpatrzeni w górujący nad otoczeniem majestatyczny Ama Dablam. Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 5 godzin.

 

16 dzień: Pangboche – Namche Bazar

Po śniadaniu kontynuujemy zejście do przez Tengboche do Namche Bazar. Wieczorem udajemy się do jednej z kultowych lokalnych „restauracji” w celu świętowania pomyślnego zakończenia głównego etapu trekkingu. Nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 5 godzin.

 

17 dzień: Namche Bazar – Lukla

Po śniadaniu kontynuujemy zejście znaną już doliną rzeki Dudh Kosi przez Phakding do Lukli. Kolacja i nocleg w lodży.

Czas wędrówki tego dnia ok. 7 godzin.

 

18 dzień: Lukla – Ramechhap – Katmandu

Wcześnie rano lecimy do Ramechhap (20 minut) i jedziemy busem do Katmandu (około 5 godzin), gdzie zatrzymujemy się w hotelu na krótki odpoczynek po trudach trekkingu i podróży. Po południu udajemy się na pożegnalną kolację. Nocleg w hotelu.

 

19 dzień: Katmandu

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie miasta (plac Durbar, świątynia małp Swayambunath, spacery po dzielnicy Thamel) i ostatnie zakupy pamiątek. Po południu jedziemy na lotnisko i wylatujemy z Nepalu.

 

20 dzień: Powrót do Warszawy

Przylatujemy do Warszawy i kończymy wyprawę.

Cena: 15 900 PLN

Data: 08/10/2024 - 27/10/2024

Status wyjazdu: wyjazd jest potwierdzony
Dostępność miejsc: miejsca są dostępne
Cena bazowa w walucie przeliczana na pln: 9900 PLN + 1500 USD
Poziom trudności: trudny - wymaga sprawności, wytrzymałości
Liczba uczestników: 4 - 10
Cena zawiera: 9900 PLN
organizację Wyprawy i opiekę polskiego Przewodnika
przelot na trasie Warszawa – Katmandu – Warszawa (samolot rejsowy, klasa ekonomiczna, bagaż główny do 20 kg + bagaż podręczny do 7 kg)
przelot na trasie Ramechhap – Lukla – Ramechhap (bagaż główny do 15 kg + bagaż podręczny do 5 kg)
pośrednictwo przy wyrobieniu wizy i pozwolenia na trekking
pakiet wyprawowy (koszulka, chusta wielofunkcyjna)
ubezpieczenie KL (w tym Ratownictwo przy użyciu helikoptera), NNW i BP
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

+ 1500 USD
opiekę licencjonowanego przewodnika nepalskiego wraz z kosztem jego noclegu i wyżywienia
wynajęcie tragarzy wysokogórskich do przenoszenia bagaży między noclegami (maksymalnie 12 kg na osobę) wraz z kosztem ich noclegu i wyżywienia
przejazdy busem na trasie Katmandu – Ramechhap – Katmandu
przejazdy taksówkami po Katmandu
17 noclegów w hotelach i lodżach zgodnie z Planem wyprawy
koszt wizy i pozwolenia na trekking
bilety wstępu do dystryktu Solukhumbu, Parku Narodowego „Sagarmatha” i zwiedzanych obiektów
Cena nie zawiera: Wyżywienie (w tym napoje) w trakcie Wyprawy, oraz dodatkowe świadczenia (np. dostęp do internetu, ciepły prysznic, ładowanie baterii, pralnia, koszt nadbagażu), jak i zwyczajowe napiwki dla przewodnika nepalskiego i tragarzy są dodatkowo płatne (łącznie ok. 700 USD).
Organizator: Offtravel

Obowiązuje cena organizatora.

Ceny wyjazdów na naszej stronie są takie same jak u organizatorów.

Lokalizacja

Mount Everest , Nepal

TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-1
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-2
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-3
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-4
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-5
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-6
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-7
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-8
TripTrip-Trzy-Przełęcze-trekking-Everest-Base-Camp-9

DODATKOWE INFORMACJE

  • Uczestnik zobowiązany jest posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski, z przynajmniej jedną wolną stroną oraz 4 aktualne zdjęcia paszportowe.
  • Uczestnik zobowiązany jest posiadać wizę uprawniającą do wjazdu na teren Nepalu w celach turystycznych.
  • Uczestnik powinien zapoznać się z informacjami o obowiązujących przepisach paszportowych, wizowych i sanitarnych oraz o wymaganiach zdrowotnych w tym zalecanych szczepieniach ochronnych dostępnymi na stronach https://www.gov.pl/web/indie/nepal-idp

 

WYPOSAŻENIE UCZESTNIKA | CHECKLISTA

 

BAGAŻ 

  • miękka torba podróżna lub wór transportowy (60-80 litrów) (jako bagaż główny)
  • plecak trekkingowy (30-40 litrów) z ochraniaczem przeciwdeszczowym (jako bagaż podręczny do samolotu oraz wykorzystywany podczas zwiedzania i trekkingu)

SPANIE 

  • bardzo ciepły śpiwór (puchowy, temperatura komfortu ok. –10 stopni C, waga do 1,5 kg)
  • wkładka docieplająca do śpiwora (opcjonalnie)

OBUWIE 

  • buty trekkingowe powyżej kostki (z membraną lub impregnowane)
  • sandały turystyczne
  • klapki (opcjonalnie)
  • ochraniacze na buty (tzw. stuptuty)
  • raczki turystyczne

ODZIEŻ WIERZCHNIA

  • kurtka z kapturem z membraną przeciwdeszczową
  • lekka kurtka przeciwwiatrowa (np. Softshell)
  • ciepła bluza termoaktywna
  • kamizelka lub sweter puchowy (np. Primaloft)
  • długie spodnie trekkingowe
  • krótkie spodenki trekkingowe
  • ciepła czapka i rękawiczki
  • lekkie nakrycie głowy chroniące przed słońcem
  • chusta wielofunkcyjna (tzw. komin)

BIELIZNA 

  • koszulki termoaktywne z krótkim rękawem (1 szt. na 2-3 dni trekkingu)
  • ciepła koszulka z długim rękawem i legginsy (np. z wełny Merino)
  • skarpety trekkingowe (np. z wełny Merino) (1 para na 2-3 dni trekkingu)
  • bielizna

HIGIENA 

  • ręcznik szybkoschnący (duży)
  • przybory higieniczne i kosmetyki (biodegradowalne) w małych opakowaniach
  • chusteczki nawilżane (biodegradowalne)
  • papier toaletowy
  • żel antybakteryjny do rąk
  • krem z filtrem UV (min. SPF 50)
  • tłusty krem ochronny
  • pomadka do ust

AKCESORIA 

  • kijki trekkingowe
  • okulary przeciwsłoneczne (filtr UV kat. 3 lub lodowcowe)
  • zapalniczka
  • długopis i mały notatnik
  • worki wodoszczelne lub mocne worki foliowe (2-3 szt.)
  • worki strunowe na dokumenty i elektronikę
  • saszetka na szyję lub torebka biodrowa (na dokumenty i pieniądze)

KUCHNIA 

  • butelka na wodę (np. Nalgene) lub bukłak z rurką (tzw. camelback) (min. 1 litr)
  • termos (min. 1 litr)
  • łyżka lub spork

ELEKTRONIKA 

  • latarka (czołówka) i komplet zapasowych baterii
  • telefon i ładowarka
  • powerbank

DOKUMENTY i PIENIĄDZE

  • paszport
  • kopia dokumentu tożsamości (ksero lub zdjęcie w telefonie)
  • 4 aktualne zdjęcia paszportowe
  • karta płatnicza (opcjonalnie)
  • gotówka (banknoty niezniszczone, bez napisów i pieczątek)

APTECZKA OSOBISTA

  • lekarstwa indywidualne (po konsultacji z lekarzem): przeciwbólowe,
  • przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, na zatrucia i dolegliwości żołądkowe,
  • krem na otarcia, elektrolity, lekarstwa przyjmowane regularnie
  • podstawowe środki opatrunkowe: rękawiczki jednorazowe, gaziki nasączane
  • alkoholem, plastry z opatrunkiem, kompresy jałowe, bandaż elastyczny
  • koc termiczny (tzw. folia NRC)
  • apteczka wysokogórska
Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym