Algieria - pustynna przygoda ze sztuką w tle

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-1

Zapraszamy na wyprawę a tym razem zapraszamy na wyjazd na pustynię w nieco innej formie czyli razem z tuareską obsługą tak, żeby uczestnicy nie musieli prowadzić swoich własnych samochodów oraz byli cały czas pod opieką przewodników. W końcu wyjazd odbywa się na środek Sahary.

1 dzień

Przylot do Algieru i dalej przelot do Djanet. Pierwszy nocleg spędzimy już na pustyni w okolicach "płaczącej krowy" - najbardziej znanego rytu naskalnego w Tassili.

2-5 dzień

Przejazd w kierunku Tadrart i Tin Merzouga. Zaczynamy od kanionów Qued Indjareen oglądając malowidła naskalne. Po dojeździe do Tin Merzouga zwiedzamy Moul-Ennaga, ladbirynt kanionów zbudowanych z piaskowca.

6-8 dzień

Jedziemy w kierunku wąwozów Taghine w kierunku gór i guelta de Timgharasse. Następnie wracamy do Tikobaouine oglądając bardzo stare stanowiska archeologiczne z neolitycznymi grobami pierwszych mieszkańców pustyni. Przejeżdżamy przez wąwóz Oued Essendillene i nocujemy na wydmach Ergu Admer.

9 - 11 dzień

Wjeżdżamy na Erg Admer i spędzamy dwa pełne dni na przepieknych wydmach dochodzących do 200 m wysokości.

11 - 13 dzień

Wąwóz Taddauine i Tadrart. Dzis poruszamy się na północ w kierunku Illizi ale nie jedziemy asfaltem tylko pustynia. Dojezdżamy do niesamowitej oazy gdzie Tikkata gdzie spędzamy noc. Dalkej jeździmy po wąwozach.

12-13 dzień

Powrót do Djanet, zwiedzamy miasto (palmiarnie, warownia Ghauna, stary ksar w dzielnicy El Mihane).

14 dzień

Zwiedzanie Algieru, wylot do Polski.

Cena: 7 950 PLN

Data: 10/10/2024 - 24/10/2024

Dostępność miejsc: miejsca są dostępne
Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 4 - 12
Cena zawiera: - przelot Algier - Djanet - Algier
- transport w samochodzie terenowym z touareskim kierowcą (3 os w aucie max)
- przewodnik polski i tuareski, kucharz, kierowcy
- pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja i przegryzki, przygotowywane przez kucharza)
- 1 nocleg w hotelu w Djanet
- ubezpieczenie podróżne
Cena nie zawiera: - indywidualne wydatki, napiwki i TIP-y
- koszty wizy (300 zł)
- dolot do Algieru i powrót z Algieru (ok 1000 zł z Warszawy)
Organizator: Globtroter 4x4

Do Algierii najlepiej zabrać EURO.

 

Ceny wyjazdów na naszej stronie są takie same jak u organizatorów. Obowiązuje cena organizatora.

Zarezerwuj wycieczkę bez tracenia czasu na dalsze szukanie!

Planujesz niezapomnianą przygodę, ale nie chcesz spędzać godzin na przeglądaniu ofert? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie!

Nie trać czasu na dalsze szukanie! Zarezerwuj wymarzoną wycieczkę na TripTrip już teraz!

 

Dlaczego warto rezerwować (zadawać pytania) na TripTrip?

Szybka rezerwacja: Na TripTrip możesz złożyć wstępną rezerwację w kilka chwil, bez zbędnych formalności.

Bezpośredni kontakt z organizatorem: Twoja wstępna rezerwacja (zapytanie) trafi prosto do organizatora wycieczki, który skontaktuje się z Tobą, odpowie na pytania, przedstawi szczegółową ofertę, umowę oraz wszystkie dodatkowe informacje.

Gwarantowana cena: Cena wycieczki zarezerwowanej na TripTrip jest dokładnie taka sama jak bezpośrednio u jej organizatora.

 

TripTrip - gromadzi oferty najlepszych organizatorów turystyki aktywnej i przygodowej oraz oferuje je w ich imieniu, jako agent turystyczny.

Lokalizacja

Djanet, Algeria

TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-1
djanet
TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-2-Malowidła
TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-3-Łuk-Afryki
TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-5-Ali-Dema
TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-8
TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-4
TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-7-Bliźniaki
TripTrip-Algieria-pustynna-przygoda-ze-sztuka-w-tle-9-Djanet
  • Na pustyni noclegi na biwaku pod namiotem, dla odważnych pod gołym niebem. Materace i namioty dostajemy na miejscu, niezbędny śpiwór (można też dostać w Djanet).
  • Radzimy zabrać krem przeciwsłoneczny, nakrycie głowy chroniące od słońca. Zimą niezbędne cieplejsze ubrania na wieczór (polar lub sweter, kurtka. ciepłe skarpety, ewentualnie czapka i rękawiczki). W ciągu dnia najwygodniejsze są sandały lub trekkingi, ewentualnie adidasy. Na biwak przydadzą się klapki.
  • Zapas wody jest wystarczający do picia, ale ograniczony do mycia. Można zabrać ze sobą nawilżane chusteczki, myjkę.

 

INFORMACJE

 

Terytorium współczesnej Algierii w starożytności zamieszkiwały ludy berberyjskie. Od XII wieku p.n.e. na wybrzeżach kraju powstawały fenickie osady handlowe, które od IX wieku p.n.e. należały do Kartaginy. W III wieku p.n.e. w głębi kraju utworzone zostało państwo Numidii, dołączone w I wieku p.n.e. do Imperium Rzymskiego. W okresie rządów rzymskich kraj stał się jednym ze spichlerzy imperium, dzięki czemu nastąpił szybki rozwój kulturalny i gospodarczy ziem. W V wieku n.e. wybrzeże Algierii zajęli Wandalowie, w 533 Bizancjum, z kolei w drugiej połowie VII wieku Arabowie. Arabowie przeprowadzili w kraju proces islamizacji i arabizacji miejscowych ludów berberyjskich. W ciągu średniowiecza tereny często zmieniały władców. Wybrzeża były opanowane przez piratów berberyjskich. U schyłku XV wieku licznie osiedlili się tu muzułmańscy uchodźcy z Hiszpanii, zasilili oni osady pirackie. Częste eskapady piratów na tereny Hiszpanii i hiszpańskie okręty, doprowadziły do zajęcia przez Hiszpanów portu w Oranie w 1509 (kontrolowała go do 1708), a w 1510 Algieru. Zagrożeni ekspansją hiszpańską piraci zwrócili się o pomoc do Imperium Osmańskiego i w 1519 przyjęli zwierzchnictwo tureckie. Obecna Algieria została włączona w skład Imperium Osmańskiego pod arabską nazwą Al-Dżazair. Od początku XVIII wieku władzę przejmowali lokalni władcy.

 

W 1830 Algier został zdobyty przez Francję. W kolejnych latach Francuzi prowadzili systematyczny podbój kraju, spotykając się z oporem algierskich plemion. Wnętrze Algierii siły francuskie opanowały po 1847 wraz z rozbiciem wojsk emira Abd al-Kadira. Rząd francuski przyznał Algierii status osadniczego terytorium zamorskiego Francji i od lat 40. XIX wieku prowadził akcję osadniczą. Przeciwko francuskiej kolonizacji kraju występowała miejscowa ludność, która kilkukrotnie (między innymi w latach 1857, 1864-66, 1870-71) organizowała antyfrancuskie powstania. W 1881 Francuzi nadali Algierii kodeks tubylczy. Kodeks zakazał lokalnej ludności przynależności do partii politycznych i związków zawodowych. Część represyjnych praw zniesiono po I wojnie światowej. W okresie 20-lecia międzywojennego powstały pierwsze lokalne partie nawołujące do obrony interesu narodowego.

 

Podczas II wojny światowej Algieria stała się terenem walk aliantów z siłami rządu Vichy. Po zakończeniu wojny nasiliły się tendencje antykolonialne. W 1946 powstał Ruch na rzecz Triumfu Wolności Demokratycznych (MTLD), który 1947 wyłonił konspiracyjną Organizację Specjalną. Na bazie Organizacji Specjalnej powstał Komitet Rewolucyjny Jedności i Akcji. W 1954 Komitet Rewolucyjny Jedności i Akcji (CRUA) zorganizował antyfrancuskie powstanie i przekształcił się we Front Wyzwolenia Narodowego. Powstanie objęło cały kraj. Francuzi w trakcie powstania wprowadzili w kolonii system rządów terroru i odpowiedzialności zbiorowej wobec cywilów. Powszechne stały się tortury, ekspedycje karne i pacyfikacje. W 1958 w Kairze utworzono Tymczasowy Rząd Republiki Algierskiej. W 1962 przedstawiciele Frontu Wyzwolenia Narodowego i rządu Francji podpisali układ w Évian-les-Bains, na mocy którego proklamowano niepodległość republiki.

 

U progu niepodległości kraju nasiliły się zamachy terrorystyczne podejmowane przez Organizację Tajnej Armii, skupiającą pozostałych w kraju francuskich osadników. Terroryzm i jego reakcja ze strony władz spowodowały masowy exodus ludności francuskiej z kraju, do połowy 1962 Algierię opuściło 80% osadników. W 1963 przyjęto pierwszą konstytucję algierską. Premierem i pierwszym prezydentem republiki został Ahmad Ben Bella. W październiku 1963 suwerenność Algierii zakwestionowało Maroko, w trakcie tak zwanej wojny piaskowej, w której siły algierskie pokonały wojska marokańskie[6]. W 1964 w Algierskiej Karcie Narodowej nakreślono socjalistyczny program rozwoju państwa. Bumedien (prewydent od 1965) w trakcie rządów przeprowadził reformę rolną i nacjonalizację części sektorów przemysłu.

 

W 1979, po śmierci Bumediena, urząd prezydenta objął Szadli Bendżedid. Uchwalona w 1989 nowa, demokratyczna konstytucja, spowodowała chaos polityczny. Duże poparcie społeczne uzyskał islamistyczny Islamski Front Ocalenia, który w 1990 wygrał wybory komunalne i regionalne. Po wygranej pierwszej turze wyborów parlamentarnych w 1991 doszło do reakcji wojska i zwolenników państwa laickiego: Islamski Front Ocalenia został zdelegalizowany, a wybory unieważnione. W latach 90. XX wieku w kraju trwała wojna domowa. W styczniu 2000 rozwiązała się Islamska Armia Ocalenia, zbrojne skrzydło Islamskiego Frontu Ocalenia (FIS), a wielu jej bojowników poddało się w zamian za amnestię[3]. W XXI wieku Algieria znalazła się w czołówce najlepiej rozwiniętych państw kontynentu. W kwietniu 2019 do dymisji podał się wieloletni prezydent Abd al-Aziz Buteflika, na co miały wpływ trwające masowe protesty spowodowane przez rosnące koszty życia i bezrobocie.

 

Algieria jest bezpiecznym krajem otwierającym się po Covidzie na turystykę i w tej chwili w zasadzie jedynym, w którym można bezpiecznie zwiedzać głęboką Saharę

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym