Rejs w Chorwacji - wyspy środkowej Dalmacji

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-rejs-żeglarski-stażowy-Morze-Śródziemne-2

Wybraliśmy dla Was Dalmację, rejon o bardzo różnorodnej linii brzegowej z dużą ilością wysp – jest ich ponad 1000. Chorwacja zwana przez Polaków dużymi mazurami. Bezpieczny akwen do żeglugi dla każdego. Sezon trwa tutaj 7 miesięcy, więc masz duży wybór terminu twojego rejsu. Ze względu na niewielkie odległości między portami jest to idealny akwen na pierwsze morskie rejsy. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, który cechuje duża ilość dni słonecznych ze średnią temperaturą około 27 stopni. Woda jest przyjemnie ciepła i przejrzysta, co sprzyja morskim kąpielom.

Rejs morski jest specyficzną formą wypoczynku, na którym uczestnicy tworzą załogę, a nie tylko pasażerów – będziecie angażowani w obsługę jachtu i przygotowanie posiłków. Nasze rejsy mają charakter turystyczno - stażowy i skierowane są do pojedynczych osób jak i do grup. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, ale na pewno z doświadczeniem i nową wiedzą wrócisz do domu.

 

PROPONOWANA PRZEZ NAS TRASA  -->Trasa 3 Wyspy i "Niewyspy" (7 dni, ok. 146 Mm)

 

Dzień 1: 0 Mm - Szybenik

 

Dzień 2: 16 Mm - Primošten i marina Kremik. jest to miejsce, które same w sobie jest atrakcją. Nieopodal mariny znajduje się centrum miasteczka, które bardzo przypomina Rovinj – też była to kiedyś wyspa, Mimo że miasteczko jest bardzo małe to jednak warte swojej uwagi, przyciąga piękną architekturą i pyszną kawą.

 

Dzień 3: 19 Mm - Wyspa Krknjaš Veli i kotwicowisko Błękitna Laguna. Tego nie da się opisać, trzeba zobaczyć. Mówią że laguna ma wygląd karaibski.

 

Dzień 4: 29 Mm - Wyspa Vis i port Komiža. Miejscowość o tej samej nazwie co port jest położona na brzegu zatoki. Jest to druga co do wielkości miejscowość na wyspie. Nie ma tutaj zbiorników wodnych ani rzek, woda pochodzi ze źródeł z okolic miejscowości. Na wzniesieniu znajduje się najstarszy w Dalmacji klasztor – twierdza św. Mikołaja. W porcie znajduje się twierdza Kaštel, pozostała z czasów Wenecjan. Uwaga, co ciekawe, drugą część Mamma Mia nagrywano w Chorwacji właśnie na tej wyspie.

 

Dzień 5: 29 Mm - Wyspa St. Klement i marina Palmižana . Uznana za jedno za najpiękniejszych miejsc morza Adriatyckiego. Nietypowe dla tego miejsca jest to że ponad 100 lat temu sprowadzono na nią wiele egzotycznych gatunków roślin, które rosną tam do tej pory.

 

Dzień 6: 16 Mm - Wyspa Šolta i port Maslinica. Jest to słynna osada rybacka gdzie można dostać świeże ryby i owoce morza. Jest to idealne miejsce do nurkowania jak i połowu ryb.

 

Dzień 7: 37 Mm - Szybenik

 

Rejs nie przewiduje pływania nocnego

 

Zaokrętowanie od godz 17.00 - Szybenik - Bilice

Wyokrętowanie do godz 9.00 – Szybenik - Bilice

Cena: 1 500 PLN

Data: 08/10/2022 - 15/10/2022

Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 8
Cena zawiera: *pobyt na jachcie
*usługi i opiekę 2 polskich skipperów
*podatek VAT
*pościel
*gaz do kuchenki
*Wifi
*silnik do pontonu
*szkolenie bezpieczeństwa i z podstawowej obsługi jachtu
*dla chętnych opinię z rejsu potwierdzającą odbycie morskiego stażu żeglarskiego - zgodną z PZŻ
Cena nie zawiera: *składki jachtowej - 150 Euro/osoba/tydzień przy pełnej załodze
*sprzątania końcowego i opłaty klimatycznej - 30 Euro/osoba
*kaucji zwrotnej 100 Euro/osoba
*biletów wstępu do atrakcji
*ubezpieczenia

Składka jachtowa - koszt opłat portowych, paliwa i wyżywienia na jachcie (skipper jest zwolniony ze składki). Składka jest rozliczana pod koniec rejsu
Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Lokalizacja

Szybenik, Chorwacja

TripTrip-rejs-żeglarski-stażowy-Morze-Śródziemne-2
TripTrip-rejs-żeglarski-Chorwacja-Adriatyk-1
TripTrip-rejs-żeglarski-stażowy-Chorwacja-1
TripTrip-rejs-w-Chorwacji-perly-adriatyku-5
TripTrip-rejs-żeglarski-Chorwacja-Adriatyk-6
TripTrip-rejs-żeglarski-Chorwacja-wyspy-srodkowej-dalmacji-1

WYŻYWIENIE:

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Pomożemy Wam zaplanować takie zakupy jak również zaproponujemy menu ale ostateczna decyzja należy do Was. Koszty zakupów pokrywane są ze składki jachtowej. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. W lokalnych restauracjach i barach każdy płaci za siebie.

 

ZAKWATEROWANIE:

To są Wasze wakacje więc zależy nam na tym aby każdy czuł się komfortowo i wypoczął. Organizowane przez nas rejsy są na maksymalnie 8 osób + 2 skipperów. Każdy ma własną koję w zamykanej kajucie. Nikt nie śpi w mesie, chyba że ktoś będzie bardzo chciał. Wyjątkiem jest wynajem całego jachtu, wtedy Wy decydujecie czy chcecie płynąć komfortowo w 8 osób czy 2 dodatkowe osoby śpią w mesie. Jacht jest zarejestrowany na 12 osób więc jest taka możliwość.

 

PRZEWODNIK: 

Wszelkie pomoce w postaci Waszej wiedzy o regionie lub przewodników są zawsze mile widziane gdyż nie ma osób, które wiedzą wszystko. Natomiast nie są one niezbędne. Na naszym pokładzie znajdziesz przewodniki związane z regionem jak i my chętnie służymy pomocą w organizacji tak zwanego „czasu wolnego”.

 

Transport do Chorwacji.

Pomagamy przy organizacji transportu niezależnie od tego na jaką formę się zdecydujesz.

 

AUTOKAR:

Jest wielu przewoźników organizujących przejazdy do Chorwacji. Zazwyczaj wyjazd odbywa się w piątek a powrót w sobotę. Przybliżony koszt za osobę to 500 zł. Limity bagażowe są bardzo wysokie i nie dotyczą kształtu bagażu a zazwyczaj jego wagi.

 

SAMOCHÓD:

Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem muszą się liczyć z opłatami drogowymi w każdym kraju. Informacje o opłatach i winietach można uzyskać w PZMot, można też zakupić winiety na przejazd. Na czas rejsu można zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach.

 

SAMOLOT:

Najbliższe lotnisko znajduje się w Splicie. Jest to około 60 km od nas. Autobus kosztuje ok. 50 kun za osobę natomiast Uber 550 kun za 4 osoby. Zadar to kolejne lotnisko znajdujące się od nas 90 km. Autobus kosztuje podobnie natomiast Uber 750 kun za 4 osoby.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym