Sanktuarium Annapurny - trekking w Himalajach

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-3

Trekking do Sanktuarium Annapurny przez wielu turystów górskich uznawany jest za jedną z najpiękniejszych tras górskich globu. W czasie jego trwania powędrujemy od zielonych tarasów ryżowych wokół Pokhary poprzez malownicze doliny i słynne punkty widokowe jak Poon Hill do niesamowitego Sanktuarium Annapurny. Odwiedzimy gorące źródła w Jhinudanda, obejrzymy rozległą panoramę z Dhaulagiri, Machharpurche i Annapurną w roli głównej, odwiedzimy Nepalskie wioski.

Ten trekking jest prawdziwym klasykiem na trekkingowej mapie świata i przez wielu turystów górskich uznawany za jedną z najpiękniejszych tras górskich globu. W czasie jego trwania powędrujemy od zielonych tarasów ryżowych wokół Pokhary poprzez malownicze doliny i słynne punkty widokowe jak Poon Hill do niesamowitego Sanktuarium Annapurny – ogromnego kotła górskiego otoczonego kilkunastokilometrowym murem skalnym zwieńczonym przez siedem wielkich szczytów z Annapurną I (8091 m.) na czele. Dotrzemy aż do Bazy pod Annapurną na wysokość 4100 m.

 

W czasie trwania trekkingu, po drodze do Sanktuarium, nie braknie innych niezwykle ciekawych miejsc i sytuacji. Odwiedzimy m.in. gorące źródła w Jhinudanda, obejrzymy rozległą panoramę z Dhaulagiri, Machharpurche i Annapurną w roli głównej, odwiedzimy Nepalskie wioski położone w głębokich, zielonych dolinach gdzie tradycja koegzystuje w przedziwny sposób ze zdobyczami cywilizacji. Trekking, mimo że krótki jak na himalajskie standardy będzie dla każdego uczestnika niezapomnianym przeżyciem gdyż dynamiczna zmiana otoczenia, majestat największych gór globu i niezwykła społeczność mieszkańców Himalajów pozostanie na zawsze w pamięci. Trekking prowadzony jest przez doświadczonego przewodnika co gwarantuje profesjonalną opiekę i sporo ciekawej wiedzy o górach w czasie trwania trekkingu.

 

Trekking można zaliczyć do jednego z łatwiejszych w Himalajach i mogą w nim uczestniczyć osoby z umiarkowanym doświadczeniem górskim. Niezbędny jednak jest dobry stan zdrowia i dobra kondycja fizyczna bo przez 9 dni będziemy maszerować po średnio 7 godzin dziennie. Najczęściej pod górę.

 

PROGRAM WYPRAWY

 

Dzień 1

Warszawa - Katmandu

Wylot z Polski do Nepalu w godzinach popołudniowych. Transfer przez Dohę lub Dubai.

 

Dzień 2

Katmandu

Przylot do Katmandu. Transfer do Hotelu. Popołudniowy spacer po mieście – Thamel i okolice. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3

Katmandu

Załatwienie zezwoleń i rejestracji TIMS. Zwiedzanie Katmandu Plac Durbar. Pałac Królewski, Stupa Swayambhunath. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 4

Katmandu - Pokhara

Po śniadaniu przejazd autobusem turystycznym do Pokhary (910 m.). Pojedziemy na zachód malownicza doliną rzeki Trisuli. Trasa 210 km, czas jazdy około 6 godzin. Po południu fakultatywnie spacer po mieście i przejażdżka łódką po jeziorze z Himalajami w tle. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 5

Przejazd do Naya Pul i rozpoczęcie trekkingu.

Rano jedziemy busem (ok. 1 h) do Naya Pul gdzie rozpoczyna się trekking. Potem wygodną szutrową drogą idziemy do Tikhe Dhunga (ok. 4 h – 1490 m.npm.).Nocleg w hoteliku typu nepali lodge.

 

Dzień 6

Tikhe Dunga - Ghorepani.

Przejście z Tikhe Dhunga do Ghorepani (2850 m.) Czas przejścia ok. 6 h. Tego dnia będziemy wędrować przez piękne rododendronowe lasy. Po drodze pokonamy sławne podejście składające się z 3200 stopni. Nocleg w hoteliku.

 

Dzień 7

Poon Hill i przejście do Chuile.

Z Ghorepani jeszcze nad ranem wyruszymy w stronę punktu widokowego Poon Hill (3210 m.) Stąd wspaniałe widoki na łańcuch Himalajów, w tym Dhaulagiri i Annapurnę przy herbatce o wschodzie słońca. Na śniadanie wrócimy do Gorepani. Dalej będziemy szli piękna trasą grzbietową w stronę wioski Tadapani położonej na kolejnej przełęczy (2520 m.), skąd jeszcze kilkadziesiąt minut do naszego kolejnego obozowiska w Chuile. Czas przejścia około 7 godzin. Nocleg w hoteliku w Chuile.

 

Dzień 8

Przejście z Chuile do Chomrong.

Dziś będzie trochę lżejszy dzień ale czeka nas najpierw strome zejście do mostu na rzece a potem bardzo długie podejście w pełnym słońcu do miasteczka Chomrong, które będzie największą miejscowością na naszej całej trasie. Czas około 5 godz. Z Chomrong z tarasu naszego hoteliku fantastyczne widoki na Annapurnę, Hiunchuli i Machapuchrę. Nocleg w hoteliku.

 

Dzień 9

Przejście doliną Modi Khola do Dovan.

Z Chomrong najpierw w dół zejście sławnymi schodami a potem w górę do osady Sinuwa (znanej z pięknych dziewcząt). Potem już cały czas wysokim trawersem ponad rzeką Modi Khola, przez gęste dębowe lasy, maszerujemy w kierunku Dovan (2600 m.) które będzie naszym ostatnim przystankiem przed Sanktuarium Annapurny. Nocleg w hoteliku.

 

Dzień 10

Trekking do wnętrza Sanktuarium.

W tym dniu osiągniemy skalno lodową pustynię Sanktuarium Annapurny. Najpierw jednak pokonamy chyba najbardziej malowniczy odcinek całego trekkingu wznosząc się przez kolejne progi doliny. Teren dokoła powoli będzie stawał dęba a nad nami wznosić się będą potężne granitowe urwiska bramy Sanktuarium. Nocleg planujemy w hoteliku w Machapuchra Base Camp na wysokości 3750 m. Da nam to możliwość lepszego wypoczynku przed finałem w Annapurna BC.

 

Dzień 11

Annapurna BC i zejście do Bamboo.

Przed świtem (ok 4 nad ranem) ruszymy do Annapurna BC gdzie naszym celem będzie wyraźne wzniesienie na morenie bocznej południowego lodowca Annapurny. Zatrzymamy się przy sporym czortenie z flagami modlitewnymi by podziwiać niezwykły spektakl natury: wschód słońca ponad ścianami Sanktuarium Annapurny. Po kontemplacji i zrobieniu obowiązkowych zdjęć zjemy śniadanie w ABC i dalej schodzimy z Bazy pod Annapurną do Bamboo (2500 m. – 7 godz.) Nocleg w hoteliku.

 

Dzień 12

Bamboo do Jhinu Danda.

Przejście z Bamboo do Jhinu Danda (1800 m.) Czas około 6 godz. Ponownie zagłębimy się z rododendronowe lasy i bambusowe zagajniki. Ponownie będziemy musieli pokonać schody Chomrong. Potem zejdziemy do osady na grzbiecie Jhinu Danda gdzie będzie okazja smacznie zjeść i popławić się w termalnych basenach. Nocleg w hoteliku.

 

Dzień 13

Powrót do Naya Pul i Pokhary.

Z Jhinu Danda zejdziemy najpierw nad rzekę i wzdłuż niej przez kolejne osady i poletka uprawne dotrzemy do Kimi gdzie poszukamy dżipa który może nas zawieźć do Naya Pul. Czas – 4 godz marszu i ok 1 godz. jazdy do Naya Pul. Tam będzie na nas czekał busik, którym dojedziemy do Pokhary. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 14

Pokhara.

Dzień na odpoczynek w pięknie położonej nad brzegiem jeziora Phewa Pokharze. Będzie okazja na spacer przez pola ryżowe do wodospadów Devi’s Fall oraz do jaskini i świątyni Guptaśvar. Odwiedzimy też obóz uchodźców z Tybetu, klasztor i manufakturę dywanów. Jeśli będzie ładna pogoda to będzie można taksówką wyjechać na wzgórze do świątyni buddyjskiej Pokoju. Dla zainteresowanych możliwość lotu w tandemie na lotni z widokiem na Himalaje!

 

Dzień 15

Pokhara - Katmandu.

Przejazd z Pokhary do Katmandu autobusem. Transfer do hotelu i wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 16

Katmandu.

Dzień rezerwowy lub wycieczka fakultatywna – zwiedzanie miast doliny Kathmandu: Patan, Bhaktapur, świątynia buddyjska w Boudanath, palarnie zwłok w Pasiupatunath. (płatne dodatkowo – wstępy i transfery). Nocleg w hotelu.

 

Dzień 17

Katmandu - Warszawa

Wylot do Polski w godzinach porannych. Przylot do Warszawy wieczorem i zakończenie programu.

Cena: 5 800 PLN

Data: 18/03/2023 - 03/04/2023

Dostępność miejsc: miejsca są dostępne
Inne dostępne daty: 11/11/2023 - 27/11/2023
triptrip.pl/trekking/885-sanktuarium-annapurny-trekking-w-himalajach-1
Cena bazowa w walucie przeliczana na pln: 1290 USD
Poziom trudności: średni - aktywność wymagająca sprawności
Liczba uczestników: 12
Cena zawiera: Opieka polskiego lidera z doświadczeniem wysokogórskim
Noclegi (hotele 2* w Katmandu i Pokharze, hoteliki – lodges na trasie trekkingu)
Wyżywienie w czasie trwania trekkingu (śniadanie, lunch, kolacja)
Przejazdy związane z realizacją programu (bez wycieczek fakultatywnych)
Koszty zezwoleń trekkingowych
Rejestracja trekkingowa TIMS
Ubezpieczenie KL i NNW – z opcją uprawiania turystyki kwalifikowanej
Składka na TFG i TFP
Cena nie zawiera: Przelot na trasie Warszawa – Katmandu (od ok 3000 PLN)
Lunche i kolacje w czasie pobytu w Katmandu i Pokharze
Wycieczki fakultatywne
Wstępy do zwiedzanych obiektów
Koszt wizy nepalskiej (50 USD)
Ekwipunek osobisty
Ewentualne wynajęcie portera (koszt ok. 20 USD dziennie, można jednego na dwie osoby)
Napoje orzeźwiające i alkohol
Inne wydatki o charakterze osobistym
Kosztu testu COVID jeśli wymagany

Lokalizacja

Pokhara, Nepal

TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-3
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-1
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-2
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-4
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-5
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-6
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-7
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-8
TripTrip-Annapurna-Nepal-Himalaje-trekking-9

Rejon: Annapurna Himal

Wielkość grupy: do 12 osób

Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko

Poziom trudności: Trekking o trudnościach umiarkowanych

 

SUGEROWANY EKWIPUNEK

 • Kijki trekkingowe
 • Spodnie trekkingowe
 • Lekkie spodnie przeciwdeszczowe
 • Kurtka polar 2 szt
 • Lekka kurtka puchowa lub Primaloft
 • Kurtka membranowa (nieprzemakalna)
 • Buty trekkingowe (mocne)
 • Skarpety trekkingowe różnej grubości
 • Lekkie buty sportowe lub sandały
 • Bielizna termo aktywna
 • Bielizna na zmianę
 • Czapka ciepła i od słońca
 • Rękawice
 • Okulary lodowcowe
 • Krem z filtrem
 • Spodenki 1/2 lub 3/4 i T-shirt
 • Lekki ale ciepły śpiwór turystyczny – komfort -5 stopni
 • Przybory toaletowe i ręcznik
 • Klapki pod prysznic
 • Plecak  80 – 90 l lub duffle bag
 • Lekki mały plecak ok 35 l
 • Czołówka + baterie zapasowe
 • Butelka na wodę oraz termos
 • Scyzoryk
 • Apteczka osobista
 • Aparat + zapasowe baterie i karty pamięci
 • Paszport + 2 kserokopie paszportu
 • 3 fotografie paszportowe
 • Pieniądze na własne wydatki i pamiątki
Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym