Nowa Fundlandia, Grenlandia - witaj Arktyko

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-wyprawa-rejs-Grenlandia-zachodnia-Ilulissat-18

Rejs rozpoczniemy w St. John’s, stolicy Nowej Fundlandii. Zobaczymy to piękne i niedostępne miejsce, pełne bogactw dzikiej przyrody, bo taka jest Nowa Fundlandia. Pożeglujemy na północ, przez Ocean Atlantycki i Morze Labradorskie, wśród majestatycznych góry lodowych, obserwując wieloryby, by dotrzeć do największej wyspy świata - Grenlandii. Wyprawę zakończymy w Nuuk - stolicy i największym mieście Grenlandii (17 tys. mieszkańców).

Rejs: Nowa Fundlandia, Grenlandia - witaj Arktyko, jest częścią naszej dużej żeglarskiej wyprawy "Szlakiem wysp Północnego Atlantyku". Żeglujemy z Wysp Kanaryjskich przez archipelag Azorów, Nową Fundlandię do zachodniej Grenlandii, by w drodze powrotnej przez Islandię, Wyspy Owcze, Szetlandy dotrzeć do Polski. Żeglujemy, zwiedzając te ciekawe i wspaniałe regiony - wyspy północnego Atlantyku.

 

TRASA: 

Rejs rozpoczniemy w St. John’s, stolicy Nowej Fundlandii. Zobaczymy to piękne i niedostępne miejsce, pełne bogactw dzikiej przyrody, bo taka jest Nowa Fundlandia. Pożeglujemy na północ, przez Ocean Atlantycki i Morze Labradorskie, wśród majestatycznych góry lodowych, obserwując wieloryby, by dotrzeć do największej wyspy świata - Grenlandii. Wyprawę zakończymy w Nuuk - stolicy i największym mieście Grenlandii (17 tys. mieszkańców). 

 

CO NAS CZEKA:

  • dzika, piękna, unikatowa i nieznana Nowa Fundlandia
  • obserwacja wielorybów i mnóstwa innych gatunków wodnych
  • żegluga w bajecznych krajobrazach, wśród gór lodowych 
  • grenlandzkie wysepki i archipelagi z pokładu jachtu oraz zwiedzanie lądowe Grenlandii 
  • dzika przyroda i odpoczynek od cywilizacji 
  • niesamowita przygoda w fantastycznych okolicznościach przyrody

 

REGION:

Wyspa Nowa Fundlandia jest najbardziej wysuniętą na wschód częścią Kanady. Ze względu na unikatowe walory przyrodnicze: fiordy, majestatyczne góry lodowe i bogactwo dzikiej przyrody jest prawdziwym rajem. To miejsce dzikie, piękne i niedostępne, w którym można odpocząć od cywilizacji. 

Zróżnicowany krajobraz Nowej Fundlandii został ukształtowany przez lodowce, które wyżłobiły poszarpaną linię brzegową z głębokimi fiordami i wysokimi klifami. W głębi lądu ciągną się kilometry wrzosowisk i lasów, zamieszkanych przez łosie i stada karibu. Na całym nieregularnym wybrzeżu wyspy znajdują się miasta i dawne wioski rybackie, które przyciągają turystów zapierającą dech w piersiach scenerią i wyjątkowymi miejscami do obserwacji ptaków.

 

Grenlandia - największa wyspa na świecie, słabo zaludniona, z dziewiczą przyrodą i niespotykanymi nigdzie indziej lodowymi cudami natury. Grenlandia po staroskandynawsku znaczy Zielona Ziemia ... zielona ziemia, którą w 80% pokrywa lądolód o grubości 2 km ... Powierzchnia pokrywy lodowej Grenlandii wynosi 1,8 mln km2, objętość 2,7 mln km3 lodu - równowartość około 7% całej wody słodkiej na ziemi. 

Skąd więc nazwa Grenlandia - Zielony Kraj ... ? Według podań o wikingach nazwę Grenlandia wymyślił Eryk Rudy, żeby przyciągnąć do niej potencjalnych osadników. Wyjaśnił, że ludzie będą bardziej skłonni się tam osiedlić, jeżeli jej nazwa będzie zachęcająca ... 

Grenlandzki IceFjord został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sermeq Kujalleq to jeden z najszybszych (przemieszcza się z prędkością 19 m na dzień) i najbardziej aktywnych lodowców na świecie. W procesie cielenia corocznie produkuje ponad 35 km3 lodu, czyli 10% produkcji wszystkich lodów w obszarze Grenlandii powstałych poprzez „cielenie” i więcej niż jakikolwiek inny lodowiec poza Antarktydą. Wypływających z IceFjordu gór lodowych jest tyle, że - jak wyliczono - mogłyby zaspokoić roczne zapotrzebowanie Stanów Zjednoczonych na wodę.

 

JACHT:

Wyprawa i rejs na słynnym polskim jachcie! 

Tak, tak ... na jachcie s/y Lady Dana 44, który będzie naszym domem i środkiem transportu, podczas odkrywania kolejnych wysp i archipelagów Północnego Atlantyku.

Jest to jedyny polski jacht, który opłynął biegun północny. Jest pierwszym polskim jachtem, który przepłynął Przejście Północno-Wschodnie i Przejście Północno-Zachodnie z zachodu na wschód. 

 

Masz możliwość poznania, przebywania i odbycia rejsu na niezwykłym, wyprawowym jachcie.

Dla zainteresowanych żeglarzy możliwość szkolenia oraz zapoznania się z wyprawowym wyposażeniem jachtu i porównania z jachtami czarterowymi.

 

Dołącz do naszej Ekipy, zapraszamy na wyprawę!

Cena: 5 050 PLN

Data: 26/05/2022 - 09/06/2022

Cena bazowa w walucie przeliczana na pln: 1120 EUR
Poziom trudności: średni - aktywność wymagająca sprawności
Liczba uczestników: 7
Cena zawiera: Przygotowanie jachtu do rejsu
Organizację rejsu
Miejsce na jachcie w 2-osobowej kabinie lub 3-osobowej kabinie
Cena nie zawiera: Dojazdu uczestników do i z miejsca zaokrętowania i wyokrętowania
Wydatków własnych na lądzie
Ubezpieczenia osobistego
Składki do kasy jachtowej (zbieranej na jachcie) 25 EUR/osobę/dzień

Kasa jachtowa przeznaczana jest na pokrycie kosztów wspólnego wyżywienia na jachcie, postoju w portach, paliwa do jachtu. Za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo. Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi po zakończeniu rejsu.

Lokalizacja

St. John’s, Kanada

TripTrip-wyprawa-rejs-Grenlandia-zachodnia-Ilulissat-18
TripTrip-Azory-Nowa-Fundlandia-żeglarstwo- wyprawa-1
TripTrip-Azory-Nowa-Fundlandia-żeglarstwo- wyprawa-7
TripTrip-Azory-Nowa-Fundlandia-żeglarstwo- wyprawa-8
TripTrip-Azory-Nowa-Fundlandia-żeglarstwo- wyprawa-10
TripTrip-wyprawa-rejs-Grenlandia-zachodnia-Ilulissat-0
TripTrip-wyprawa-rejs-Grenlandia-zachodnia-Ilulissat-1
TripTrip-wyprawa-rejs-Grenlandia-zachodnia-Ilulissat-6
TripTrip-wyprawa-rejs-Grenlandia-zachodnia-Ilulissat-9

NOCLEGI:

Na jachcie. 

 

WYŻYWIENIE:

Na jachcie przygotowywane przez załogę z zakupionych wspólnie produktów.

 

DOJAZD:

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie (pomagamy w znalezieniu optymalnych połączeń lotniczych). 

 

ROZPOCZĘCIE / ZAKOŃCZENIE WYPRAWY:

St. John’s, Nowa Fundlandia / Nuuk, Grenlandia

 

ZAŁOGA:

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Jacht jest prowadzony przez osoby, z wieloletnim, dużym doświadczeniem żeglarskim, w tym w żegludze arktycznej w lodach.

Dla zainteresowanych szkolenie żeglarskie.

Uczestnicy rejsu stanowią załogę jachtu i uczestniczą w czynnościach związanych z żeglugą i pobytem na jachcie. Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, warunków lodowych, sprawności załogi i decyzji kapitana.

Dla zainteresowanych opinia z rejsu, wymagana przy uzyskiwaniu stopni żeglarskich.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym