Azory - żeglarska przygoda

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-2

Azory to należący do Portugalii archipelag, który składa się z dziewięciu wysp na środku Oceanu Atlantyckiego. Wszystkie mają wulkaniczne pochodzenie. Porasta je niesamowita roślinność, dlatego też Azory nazywane są zielonymi wyspami. Wyspy oferują cudowne krajobrazy, pełne zieleni, niewysokich wzgórz, imponujących klifów, niewielkich jezior oraz pól. Każda z wysp zachwyca swym pięknem. W czasie naszej żeglarskiej wyprawy po Azorach odwiedzimy kilka wysp, doświadczając ich piękna i unikalności.

Rejs: Azory - żeglarska przygoda, jest częścią naszej dużej żeglarskiej wyprawy "Szlakiem wysp Północnego Atlantyku". Żeglujemy z Wysp Kanaryjskich przez archipelag Azorów, Nową Fundlandię do zachodniej Grenlandii, by w drodze powrotnej przez Islandię, Wyspy Owcze, Szetlandy dotrzeć do Polski. Żeglujemy, zwiedzając te ciekawe i wspaniałe regiony - wyspy północnego Atlantyku.

 

CO NAS CZEKA:

  • żegluga wśród zielonych wysp oferujących wspaniałe krajobrazy pełne zieleni i imponujące klify
  • aktywne zwiedzanie archipelagu Azorów 
  • gorące źródła, plaże z czarnym piaskiem, trekkingi po szczytach wulkanów i kalderach
  • wyśmienita lokalna kuchnia
  • obserwacja wielorybów i mnóstwa innych gatunków wodnych
  • wspaniała oceaniczna przygoda

 

TRASA: 

Rejs rozpoczniemy Horcie na wyspie Faial, by w czasie naszej żeglarskiej wyprawy po Azorach odwiedzić kilka wysp, doświadczając ich piękna i unikalności. Rejs zakończymy w Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel.

 

AZORY:

Azory to należący do Portugalii archipelag, który składa się z dziewięciu wysp: Sao Miguel, Pico, Terceira, Sao Jorge, Faial, Flores, Santa Maria, Graciosa i Corvo. Wszystkie mają wulkaniczne pochodzenie. Porasta je niesamowita roślinność, dlatego też Azory nazywane są zielonymi wyspami. Wyspy oferują cudowne krajobrazy, pełne zieleni, niewysokich wzgórz, imponujących klifów, niewielkich jezior oraz pól. Każda z wysp zachwyca swym pięknem. 

 

To wciąż stosunkowo nieodkryty kierunek, z takimi atrakcjami jak choćby gorące źródła, plaże z czarnym piaskiem, trekkingi po szczytach wulkanów czy po ich kalderach porośniętych soczystą zielenią, pływanie z wielorybami i wiele, wiele innych!

 

Wyspy rzucone na środek Oceanu Atlantyckiego przyciągają łagodnym, idealnym klimatem. Azory to spokojna atmosfera, brak tłumów i pośpiechu, życzliwość mieszkańców i wyśmienita kuchnia.

 

Jeśli dodać do tego wysokie klify, niedużą gęstość zaludnienia oraz rozległe przestrzenie, otrzymujemy idealną odskocznię od bardziej popularnych, turystycznych miejsc. Azory przyciągają podróżników spragnionych kontaktu z naturą, szukających ciszy oraz smaku owoców dojrzewających w wyjątkowym klimacie.  

 

Dołącz do naszej żeglarskiej wyprawy po Azorach!

 

DLACZEGO AZORY:

27 gatunków wielorybów

Atlantyckie wody wokół Azorów, ocieplane przez Golfsztrom, są ulubionym miejscem morskich ssaków. Występuje tu m.in. 27 gatunków wielorybów, w tym ogromne płetwale błękitne i finwale. Nie brakuje też delfinów. Przez wieki mieszkańcy Azorów parali się wielorybnictwem, od 1980 r. łowy są jednak zakazane.

 

Najlepsza tawerna świata

Spowite półmrokiem wnętrze tonie w gwarze rozmów, opowieści oraz spontanicznie wyśpiewywanych pieśni. Peter Café Sport to najsłynniejszy adres żeglarskiego świata, a być może – jak chcą niektórzy – najlepszy bar na świecie. Położony w miejscowości Horta na wyspie Faial działa nieprzerwanie od 97 lat, będąc ostatnim przystankiem dla żeglarzy przeprawiających się przez Atlantyk. Gdy na jacht trafiają już zapasy wody i jedzenia, żeglarze spędzają tu wieczory, sycąc się towarzystwem ludzi i gwarem, których niebawem im zabraknie. To tu także zostawiano korespondencję dla osób, które na Azory miały dopiero przypłynąć – wiele z tych listów do dziś tkwi za barem, smętnie czekając na pojawienie się adresatów. W dobie Internetu znaczenie pocztowe knajpki przybladło, wciąż jednak można tu wyśmienicie zjeść i wypić słynny dżin z tonikiem.

 

Gorące źródła

O wulkanicznym pochodzeniu azorskich wysp najłatwiej przekonać się w okolicach Furnas na Sao Miguel. Wieś leży w kraterze, a unoszący się w powietrzu zapach siarki nie pozwala zapomnieć o tym, że spaceruje się po czynnym wulkanie. By nie myśleć za dużo o niebezpieczeństwie erupcji, najlepiej zanurzyć się w jednym z caideras, naturalnych źródełek z gorącą wodą. Bogate w wodorowęglany sodu, boru i fluoru baseny przynoszą odpoczynek oraz ulgę. 

W pobliżu źródeł przygotowuje się cozido, lokalną potrawę z mięsa i warzyw. Naczynie ze składnikami zakopywane jest w ziemi obok gejzerów i po kilku godzinach wyjmowane już gotowe.

 

Najsmaczniejsze ananasy

Są nieco mniejsze od tych z Ameryki Południowej i Hawajów, potrafią jednak rzucić na kolana intensywnością aromatu. Ananasy zawędrowały na Azory w połowie XIX stulecia, zajmując miejsce cytrusów zdziesiątkowanych przez plagę chorób. Dziś to jeden ze smaków kojarzących się z portugalskimi wyspami. Owoce wyrastają na krzaczkach w cieplarniach wzniesionych z drewna i szkła. Najwięcej plantacji znajdziemy w Fajã de Baixo, na przedmieściach Ponte Delgada, stolicy Sao Miguel. Można tam nie tylko przyjrzeć się hodowli, ale też spróbować ananasowego likieru.

 

Jedyne w Europie plantacje herbaty

Unosząc filiżankę naparu o kolorze miedzi, mamy świadomość, że pijemy napój pochodzący z jedynych w Europie plantacji herbaty. Na Sao Miguel, największej wyspie Azorów, przetrwały dwie manufaktury, wokół których rozciągają się oszałamiające pięknem linie herbacianych krzewów. Azorskie plantacje złote czasy przeżywały w XIX w., gdy było ich na wyspie kilkanaście. 

Obie fabryczki zachowały kameralny charakter. Do plantacji Gorreana trafia nieco więcej osób, Porto Formosa jest doskonałym wyborem dla tych, którzy marzą o wypiciu herbaty niemal w samotności. Na Azorach uprawia się też kawę, zwykle są to jednak przydomowe plantacje.

 

Zapach chwastów

Flores, jedna z mniejszych wysp Azorów, szczyci się mianem najpiękniejszej wyspy archipelagu. Już samą nazwą: „Kwiaty”, obiecuje rajskie doznania. I rzeczywiście, oddalenie się od wybrzeża równa się wpadnięciu w środek oszałamiającego ogrodu, wypełnionego głównie hortensjami spływającymi kaskadami po łagodnych stokach wyspy. Patrząc na nie, trudno uwierzyć, że te kwiaty tak naprawdę są pospolitym chwastem. Pojawiły się przypadkiem ok. 150 lat temu, przywiezione z Dalekiego Wschodu i stały się azorskim symbolem.

 

JACHT:

Wyprawa i rejs na słynnym polskim jachcie! 

Tak, tak ... na jachcie s/y Lady Dana 44, który będzie naszym domem i środkiem transportu, podczas odkrywania kolejnych wysp i archipelagów Północnego Atlantyku.

Jest to jedyny polski jacht, który opłynął biegun północny. Jest pierwszym polskim jachtem, który przepłynął Przejście Północno-Wschodnie i Przejście Północno-Zachodnie z zachodu na wschód. 

  

Masz możliwość poznania, przebywania i odbycia rejsu na niezwykłym, wyprawowym jachcie.

Dla zainteresowanych żeglarzy możliwość szkolenia oraz zapoznania się z wyprawowym wyposażeniem jachtu i porównania z jachtami czarterowymi.

 

Dołącz do naszej Ekipy, zapraszamy na wyprawę!

Cena: 3 150 PLN

Data: 14/03/2022 - 24/03/2022

Inne dostępne daty: 03.03 - 13.03.2022 - trasa Ponta Delgada - Horta
14.03 - 24.03.2022 - trasa Horta - Ponta Delgada
25.03 - 04.04.2022 - trasa Ponta Delgada - Horta
05.04 - 15.04.2022 - trasa Horta - Ponta Delgada
Cena bazowa w walucie przeliczana na pln: 700 EUR
Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 7
Cena zawiera: Przygotowanie jachtu do rejsu
Organizację rejsu
Miejsce na jachcie w 2-osobowej kabinie lub 3-osobowej kabinie
Cena nie zawiera: Dojazdu uczestników do i z miejsca zaokrętowania i wyokrętowania
Wydatków własnych na lądzie
Ubezpieczenia osobistego
Składki do kasy jachtowej (zbieranej na jachcie) 20 EUR/osobę/dzień

Kasa jachtowa przeznaczana jest na pokrycie kosztów wspólnego wyżywienia na jachcie, postoju w portach, paliwa do jachtu. Za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo. Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi po zakończeniu rejsu.
Organizator: rejs prywatny Jacek Huebner i Lady Dana 44

Lokalizacja

Horta, Portugalia

TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-2
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-1
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-3
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-4
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-5
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-6
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-7
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-8
TripTrip-rejs-żeglarski-wyprawa-Azory-9

NOCLEGI:

Na jachcie. 

 

WYŻYWIENIE:

Na jachcie przygotowywane przez załogę z zakupionych wspólnie produktów.

 

DOJAZD:

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie (pomagamy w znalezieniu optymalnych połączeń lotniczych). 

 

ROZPOCZĘCIE / ZAKOŃCZENIE WYPRAWY:

Horta, wyspa Faial / Ponta Delgada, wyspa Sao Miguel 

 

ZAŁOGA:

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Jacht jest prowadzony przez osoby, z wieloletnim, dużym doświadczeniem żeglarskim.

Uczestnicy rejsu stanowią załogę jachtu i uczestniczą w czynnościach związanych z żeglugą i pobytem na jachcie. Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, warunków lodowych, sprawności załogi i decyzji kapitana.

Dla zainteresowanych opinia z rejsu, wymagana przy uzyskiwaniu stopni żeglarskich.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym