Bieszczady na Rakietach

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-1

Kolejny raz zabieramy Was w Bieszczady – góry, których nikomu przedstawiać nie trzeba. Bieszczady są wyjątkowe. Przez wielu uznawane są za najpiękniejsze i najbardziej klimatyczne góry w Polsce. Bieszczady na Rakietach to przedłużony weekend w wyjątkowych górach Polski w czasie zimowej aury. Podczas wyjazdu zrealizujemy praktyczne szkolenie outdoorowe dotyczące zimowej turystyki górskiej.

PRZED NAMI

 • aktywny przedłużony weekend poza miastem
 • wędrówka bieszczadzkimi szlakami w warunkach zimowych
 • Tarnica – najwyższy szczyt Bieszczadów
 • nauka poruszania się w rakietach śnieżnych
 • zimowe krajobrazy i wspaniałe panoramy Beskidów Wschodnich
 • wieczory w klimatycznym schronisku Bacówka Pod Małą Rawką
 • szkolenie – jak przygotować się do zimowej wycieczki w góry

 

O WYJEŹDZIE

Dzika Polska to cykl wyjazdów, w których zabieramy Was w zachwycające miejsca w Polsce i dzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem podróżniczym! To też świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i poznania takich samych pasjonatów turystyki aktywnej jak Ty!

 

Kolejny raz zabieramy Was w Bieszczady – góry, których nikomu przedstawiać nie trzeba. Przez wielu uznawane są za najpiękniejsze i najbardziej klimatyczne góry w Polsce. I choć znajdują się w odległym zakątku naszego kraju sentyment do nich sprawia, że odległość często przestaje mieć znaczenie. Liczy się chęć obcowania z ich wyjątkowymi krajobrazami, z dala od zgiełku cywilizacji i wśród podobnych sobie, pozytywnych wariatów.

Bieszczady są wyjątkowe. To tu dzikie buczynowe lasy przechodzą w łagodne połoninne grzbiety. To tu, najczęściej spośród wszystkich polskich gór, natrafimy na tropy wilka, rysia czy niedźwiedzia, a niekiedy na nich samych. To tu leśne polany i wysokie połoniny ścielą się wiosną dywanem kolorowych kwiatów, a jesienią morzem słodkich jagód. To tu w końcu trudna, lecz ciekawa historia splata ze sobą losy Polaków i Ukraińców.

 

Bieszczady na Rakietach to przedłużony weekend w wyjątkowych górach Polski w czasie zimowej aury. W tym okresie podczas śnieżnej zimy bieszczadzkie lasy spowite są ponad metrową warstwą śniegu. Na połoninach tworzą się zjawiskowe nawisy i oszronienia. A przy mroźnej i słonecznej pogodzie z najwyższych szczytów widać nawet Tatry ?

Podczas wyjazdu zrealizujemy praktyczne szkolenie outdoorowe dotyczące zimowej turystyki górskiej. Skupimy się na rzeczach, o których należy pamiętać planując zimowy wyjazd, omówimy jak spakować się na wędrówkę i dobrać odpowiednią odzież do zimowych warunków. Wieczory spędzimy w klimatycznej Bacówce pod Małą Rawką.

 

PLAN WYJAZDU

 

1 dzień: Warszawa – Bacówka Pod Małą Rawką – Wyżniański Wierch – Mała Rawka – Bacówka Pod Małą Rawką

 

Spotykamy się o godzinie 0:00 w Warszawie przed kawiarnią Południk Zero (ul. Wilcza 25) i ruszamy busem do Bacówki Pod Małą Rawką w Bieszczadach. Po dojeździe na miejsce zostawiamy nasz ekwipunek w Bacówce i „na lekko” ruszamy w teren. Zakładamy rakiety, dopasowujemy wiązania do butów i rozpoczynamy naukę poruszania się w rakietach śnieżnych. Pierwsze kroki kierujemy w stronę Wyżniańskiego Wierchu (913 m n.p.m.) znajdującego się tuż nieopodal Bacówki. Po krótkim odpoczynku powoli ruszamy szlakiem na Małą Rawkę (1267 m n.p.m.). Po dotarciu na szczyt podziwiamy przy dobrej pogodzie panoramy Beskidów Wschodnich zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej i słowackiej. Po krótkim odpoczynku schodzimy do Bacówki. Podczas wędrówki, która powinna nam zająć około 4 godziny, przejdziemy 8 km i łącznie podejdziemy 500 m (13 GOT).

 

Wieczorem rozpoczynamy szkolenie teoretyczne. Podczas godzinnej pogawędki omówimy co i dlaczego powinno się znaleźć w plecaku na wycieczkę w góry. Zajmiemy się też kwestią dobrania odpowiedniej odzieży do warunków górskich oraz tematem sprzętu jaki zawsze powinniśmy mieć ze sobą – zarówno na krótkich wycieczkach, jak i na dłuższych wyprawach trekkingowych. Spotkanie zakończymy podsumowaniem – jak przygotować się do zimowej wycieczki w góry? Nocleg w schronisku.

 

2 dzień: Bacówka Pod Małą Rawką – Wołosate – Tarnica – Ustrzyki Górne – Bacówka Pod Małą Rawką

 

Po śniadaniu schodzimy na Przełęcz Wyżniańską i jedziemy busem do Wołosatego. Stamtąd ruszamy szlakiem w kierunku Tarnicy (1346 m n.p.m.). Po zdobyciu najwyższego szczytu Bieszczadów schodzimy do Ustrzyk Górnych przez Szeroki Wierch. Podczas wędrówki, która powinna nam zająć około 5-6 godzin, przejdziemy 12,5 km i łącznie podejdziemy 700 m (22 GOT). Nocleg w schronisku.

 

3 dzień: Bacówka Pod Małą Rawką – Połonina Caryńska – Ustrzyki Górne – Warszawa

 

Po śniadaniu wyruszamy w góry. Idziemy szlakiem przez Przełęcz Wyżniańską na Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.), a stamtąd schodzimy do Ustrzyk Górnych. Podczas wędrówki doskonalimy umiejętności chodzenia w rakietach śnieżnych oraz realizujemy program szkoleniowy dotyczący podstaw orientacji w terenie i nawigacji w górach. Ćwiczymy również posługiwanie się mapą i kompasem, robimy tzw. panoramki na cztery strony świata. Z grzbietu Połoniny Caryńskiej przy dobrej pogodzie rozpościerają się wspaniałe widoki na Beskidy Wschodnie. Następnie schodzimy do Ustrzyk Górnych. Podczas wędrówki, która powinna nam zająć około 4-5 godzin, przejdziemy 9 km i łącznie podejdziemy 450 m (13 GOT). Po krótkim odpoczynku rozpoczynamy przejazd powrotny do Warszawy. Powrót do Warszawy około godziny 24:00.

Cena: 650 PLN

Data: 04/02/2022 - 06/02/2022

Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 18 - 20 osób
Cena zawiera: organizację Wyjazdu i opiekę Przewodnika (przewodnika beskidzkiego)
przejazd komfortowym busem z Warszawy w Bieszczady i z powrotem, oraz przejazdy w Bieszczadach
bilet wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego
program szkoleniowy
2 noclegi w schronisku górskim (pokoje wieloosobowe)
wypożyczenie rakiet śnieżnych
wielofunkcyjną chustę
ubezpieczenie NNW (10 000 PLN)
Organizator: Offtravel

Lokalizacja

Bieszczady, Polska

TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-1
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-2
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-3
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-4
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-5
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-6
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-7
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-8
TripTrip-trekking-rakiety-śnieżne-Bieszczady-9

WAŻNE INFORMACJE

Wyżywienie uczestników we własnym zakresie.

Plan wyprawy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i śniegowych (np. zagrożenia lawinowego).

 

WYPOSAŻENIE UCZESTNIKA

 • plecak (ok. 30-40 litrów) z ochraniaczem przeciwdeszczowym (rzeczy w plecaku najlepiej dodatkowo zabezpieczyć pakując w worki nieprzemakalne)
 • raczki turystyczne
 • kijki trekkingowe
 • buty trekingowe wysokie + ochraniacze tzw. stuptuty
 • kurtka typu softshell lub przeciwdeszczowa z kapturem
 • bluza polarowa i długie spodnie
 • dodatkowy ciepły polar/sweter wełniany/sweter puchowy
 • bielizna termoaktywna, ciepłe skarpety (2 pary)
 • ciepła czapka i rękawiczki (2 pary)
 • latarka czołówka
 • okulary przeciwsłoneczne / opcjonalnie gogle
 • przybory kosmetyczne, ręcznik, klapki
 • krem z filtrem UV, tłusty krem ochronny
 • telefon komórkowy, ładowarka, powerbank
 • dokument tożsamości i pieniądze
 • termos z gorącym napojem (minimum 0,7 l), prowiant indywidualny w góry, nóż turystyczny
 • podstawowe indywidualne lekarstwa i środki opatrunkowe (przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, na dolegliwości żołądkowe, plastry, bandaż elastyczny, gaziki nasączane spirytusem, gaziki jałowe, folia NRC)
Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym