Bułgaria - góry, jaskinie, terenówki

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
Bulgaria-4x4-offroad-1-TripTrip

Odkryj nieznane oblicze Bułgarii. Wraz z doświadczonym przewodnikiem zmierz się z bezdrożami bułgarskich gór i podziwiaj najpiękniejsze widoki. Niczym nie skrępowana jazda po połoninach, ochłoda przed skwarem w ogromnej jaskini, urokliwe zabytkowe wioski i przepiękne monastyry, a do tego gościnni ludzie. 

Odkryj nieznane oblicze Bułgarii.

Poznaj niecodzienne atrakcje tego ciekawego kraju. Wraz z doświadczonym przewodnikiem zmierz się z bezdrożami  bułgarskich gór i podziwiaj najpiękniejsze widoki, których próżno szukać w znanych nadmorskich kurortach. Niczym nie skrępowana jazda po połoninach, ochłoda przed skwarem w ogromnej jaskini, urokliwe zabytkowe wioski i przepiękne monastyry, a do tego gościnni ludzie, którzy przyjmą Cię z otwartymi ramionami. Zasmakuj w niebanalnej kuchni i uracz się rakiją oraz najlepszymi bułgarskimi winami.

A na zakończenie wyprawy poczuj adrenalinę podczas profesjonalnie zorganizowanego raftingu!

To wszystko czeka Cię na wyprawie Bułgaria 4×4 – góry, jaskinie, terenówki!

 

Na wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym lub wynająć w pełni wyposażony samochód terenowy ze sprzętem biwakowym!

 

Co Cię czeka na tej wyprawie

 

DZIEŃ 1

Po spotkaniu udamy się na szybkie zakupy, a następnie odwiedzimy twierdzę Baba Wida w Widyniu. Następnie rzucimy okiem na jezioro, w którym podobno mieszka bułgarski potwór Nessie, a potem drogą terenową przejedziemy do punktu, gdzie podziwiając panoramę „skalnego miasta” przygotujemy obiad. Po posiłku odwiedzimy ruiny rzymskiej twierdzy w Belogradczyku. Końcówka dnia znów dostarczy offroadowych wrażeń. Całości dopełni biwak na leśnej polanie i obowiązkowe ognisko.

 

DZIEŃ 2

Dziś dużo offroadu. Rozpoczynamy od przejazdu przez niskie przedgórza Starej Płaniny, aby na obiad dotrzeć aż na 2000 m n.p.m. pod górę Kom. Do wieczora poruszać się będziemy po rozległych połoninach. Biwak w górach zapewne przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom natury.

 

DZIEŃ 3

To będzie długi dzień pełen wrażeń. Dwukrotnie przejedziemy przełomowymi odcinkami doliny rzeki Iskyr, podziwiając wysokie na kilkaset metrów skały na jej brzegach. Wejdziemy do ogromnej jaskini Prochodnej, znanej z naturalnych „okien” w stropie. Całości dopełni kolejny uroczy biwak.

 

DZIEŃ 4

Na początku odwiedzimy klejnot bułgarskiej architektury sakralnej czyli Monastyr Trojański. Zobaczymy jeden z symboli Bułgarii – jaskinię Devetaską, znaną z ogromnych łuków skalnych. Następnie czeka nas spacer do urokliwych Wodospadów Kruszyńskich. Na nocleg zjedziemy do hotelu przy przepięknej, zabytkowej wioski Bożenci.

 

DZIEŃ 5

Leniwy poranek upłynie na spacerach pośród uroczej zabudowy rezerwatu architektonicznego Bozenci. Następnie oglądniemy skansen w Etyrze oraz niezwykłą budowlę na szczycie Buzłudży, zwaną „bułgarskim ufo”. Biwak rozbijemy w lesie u stóp Starej Płaniny.

 

DZIEŃ 6

Rozpoczniemy offroadowo. Krętą górską drogą udamy się pod wysoki na 70 m wodospad Kademlia. Odwiedzimy największą w Bułgarii destylarnię olejku różanego – sklep firmowy tego zakładu z pewnością przypadnie do gustu naszym Paniom. Po przejechaniu kolejnych kilometrów serpentyn, opuścimy ostatecznie Starą Płaninę, by przemieścić się w kolejny masyw górski – Rodopy. Odwiedzimy malowniczo zlokalizowane pozostałości twierdzy Asenovgradzkiej. Nocleg w pensjonacie w zabytkowej wiosce, w którym na kolację każdy będzie mógł zamówić jakieś lokalne danie, a na deser wino i obowiązkową rakiję.

 

DZIEŃ 7

Rodopy to malownicze góry, wręcz stworzone do offroadu. Dlatego kolejne 2 dni poświęcimy na poznawanie licznych ciekawostek krajobrazowych, takich jak „Cudowne Mosty” – wapienne formacje skalne, tworzące naturalne mosty i jaskinie. Czeka nas również kilka trudniejszych odcinków terenowych. Wieczorem kolejny biwak w górach, ognisko, rakija.

 

DZIEŃ 8

Kolejny dzień eksploracji Rodopów. Dotrzemy na oferujący rozległą panoramę viewpoint nad wioską Jagodina. Wcześniej odwiedzimy też jaskinię i wąwóz Diabelskie Gardło! Po przejechaniu wielu kilometrów oraz niezliczonej ilości zakrętów późnym wieczorem dotrzemy do maleńkiego miasteczka Melnik – stolicy bułgarskiego wina. Nocleg w pensjonacie.

 

DZIEŃ 9

Po śniadaniu zawitamy do jednej z miejscowych winiarni i zdegustujemy produkowane w niej słynne melnickie wina. Następnie udamy się na północ by w asyście profesjonalistów spłynąć wieloosobowymi pontonami po rwącej rzece – a więc rafting! Późnym popołudniem oficjalnie zakończymy wspólny wyjazd.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Cena: 1 850 PLN

Data: 01/05/2022 - 09/05/2022

Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Cena zawiera: Dla załóg jadących własnym autem 1850 zł za auto z 2 osobami + 150 zł za każdą kolejną osobę

Przygotowanie wyprawy
Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
Opieka organizatora 24h
Koszulki, naklejki, gadżety
Ubezpieczenie KL/NW

Dla załóg jadących wynajętym autem 1850 zł za auto z 2 osobami + 150 zł za każdą kolejną osobę
400 zł / dobę za wynajem auta

Wynajem samochodu terenowego z wyposażeniem biwakowym
Przygotowanie wyprawy
Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
Opieka organizatora 24h
Koszulki, naklejki, gadżety
Ubezpieczenie KL/NW
Cena nie zawiera: Paliwa i opłat drogowych
Wyżywienia
Noclegów w hotelach
Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
Organizator: Przygody 4x4

Termin nie uwzględnia dojazdu i powrotu z Polski do Bułgarii. Należy do niego doliczyć po 1-2 dni.

Pozostałe koszty

paliwo – cena podobnie jak w Polsce; winieta – 7€; wyżywienie – jak w Polsce; noclegi w hotelach – około 30€/osobę/noc; obiad w restauracji - 8 do 15€; opłaty za wstępy i dodatkowe atrakcje – w sumie ok. 60€

Lokalizacja

Jagodina, Bułgaria

Bulgaria-4x4-offroad-1-TripTrip
Bulgaria-4x4-offroad-2-TripTrip
Bulgaria-4x4-offroad-3-TripTrip
Bulgaria-4x4-offroad-4-TripTrip
Bulgaria-4x4-offroad-5-TripTrip
Bulgaria-4x4-offroad-6-TripTrip
Bulgaria-4x4-offroad-7-TripTrip
Bulgaria-4x4-offroad-8-TripTrip

Długość: około 1600 km.

Trasa: przejezdna dla standardowego auta z napędem 4×4 i reduktorem. Wymagane opony AT.

Noclegi: pod namiotami w warunkach polowych. 3 noclegi w hotelach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach

Maksymalna liczba aut: 10+1

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym