Wyślij znajomemu

Rejs w Chorwacji - perły Adriatyku

My Post (3)
Liczba odwiedzin: 481

Wybraliśmy dla Was Dalmację, rejon o bardzo różnorodnej linii brzegowej z dużą ilością wysp – jest ich ponad 1000. Chorwacja zwana przez Polaków dużymi mazurami. Bezpieczny akwen do żeglugi dla każdego. 

Rejs morski jest specyficzną formą wypoczynku, na którym uczestnicy tworzą załogę, a nie tylko pasażerów – będziecie angażowani w obsługę jachtu i przygotowanie posiłków. Nasze rejsy mają charakter turystyczno - stażowy i skierowane są do pojedynczych osób jak i do grup. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, ale na pewno z doświadczeniem i nową wiedzą wrócisz do domu.

 

Sezon trwa tutaj 7 miesięcy, więc masz duży wybór terminu twojego rejsu. Ze względu na niewielkie odległości między portami jest to idealny akwen na pierwsze morskie rejsy. Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski, który cechuje duża ilość dni słonecznych ze średnią temperaturą około 27 stopni. Woda jest przyjemnie ciepła i przejrzysta, co sprzyja morskim kąpielom.

 

PROPONOWANA PRZEZ NAS TRASA  --> Trasa 2 Południowa (7 dni, ok. 94 Mm)

 

Dzień 1: 0 Mm - Szybenik

 

Dzień 2: 6 Mm - Vodice i marina o tej samej nazwie. Miejsce to zdobywca tytułu „Kwiat Turystyczny”. Znajdziemy tutaj piaszczystą plażę „Błękitną”, a poza tym wiele zabytków architektury.  Niektóre z nich to: Kościół Matki Boskiej Karmelitańskiej na wzgórzu Okit, wieża Čorić, kościół Św. Krzyża, kościół parafialny Św. Krzyża z dzwonnicą i kościół Św. Proroka Eliasza.

 

Dzień 3: 19 Mm - Rogoznica i marina Frapa. Spokojne miejsce znajdujące się na półwyspie, dawnej wysepce, która została połączona z lądem sztucznym nasypem. Większość terenów jest pokryta lasem, a w miasteczku królują kamienne budynki, Warto pójść na spacer do słonego jeziorka zwanego Smoczym Okiem, otoczone klifami, powstało wskutek zawalenia się jaskini.

 

Dzień 4: 17 Mm - Wyspa Krknjaš Veli i kotwicowisko Błękitna Laguna. Tego nie da się opisać, trzeba zobaczyć. Mówią że laguna ma wygląd karaibski

 

Dzień 5: 7 Mm - Trogir i ACI Marina Trogir. Z tym miastem kojarzy się głównie jego piękna starówka, która wpisana jest na listę UNESCO. Stare miasto oddzielone jest kanałem od wyspy Ciovo. Wzdłuż kanału mamy piękną promenadę na końcu której mamy piękną obronną budowlę. Ważnym elementem Trogiru jest jego Targ który od lat wygląda tak samo, można tu kupić, oliwę, miód i lokalne owoce

 

Dzień 6: 31 Mm - Primošten i marina Kremik. Jest to miejsce, które same w sobie jest atrakcją. Nieopodal mariny znajduje się centrum miasteczka, które bardzo przypomina Rovinj – też była to kiedyś wyspa, Mimo że miasteczko jest bardzo małe to jednak warte swojej uwagi, przyciąga piękną architekturą i pyszną kawą.

 

Dzień 7: 14 Mm - Szybenik

 

Rejs nie przewiduje pływania nocnego

Zaokrętowanie między godz 12.00 a 17.00 - Szybenik

Wyokrętowanie do godz 12.00 – Szybenik

Cena: 1 300 PLN

Data: 26/09/2020 - 03/10/2020

Inne dostępne daty: 2020-07-11 - 2020-07-18
2020-07-18 - 2020-07-25
2020-09-26 - 2020-10-03
2020-10-03 - 2020-10-10
2020-10-10 - 2020-10-17
Poziom trudności: łatwy - dla każdego chcącego przeżyć przygodę
Liczba uczestników: 8
Cena zawiera: *pobyt na jachcie
*usługi i opiekę 2 polskich skipperów
*podatek VAT
*ubezpieczenie KL i NNW
*pościel
*gaz do kuchenki
*Wifi
*silnik do pontonu
*szkolenie bezpieczeństwa i z podstawowej obsługi jachtu
*dla chętnych opinię z rejsu potwierdzającą odbycie morskiego stażu żeglarskiego - zgodną z PZŻ
Cena nie zawiera: *składki jachtowej - 150 Euro/osoba/tydzień przy pełnej załodze
*sprzątania końcowego i opłaty klimatycznej - 27 Euro/osoba
*kaucji zwrotnej 100 Euro/osoba
*biletów wstępu do atrakcji

Składka jachtowa - koszt opłat portowych, paliwa i wyżywienia na jachcie (skipper jest zwolniony ze składki). Składka jest rozliczana pod koniec rejsu
Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.
Organizator: Foresail

WYŻYWIENIE:

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Pomożemy Wam zaplanować takie zakupy jak również zaproponujemy menu ale ostateczna decyzja należy do Was. Koszty zakupów pokrywane są ze składki jachtowej. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. W lokalnych restauracjach i barach każdy płaci za siebie.

ZAKWATEROWANIE:

To są Wasze wakacje więc zależy nam na tym aby każdy czuł się komfortowo i wypoczął. Organizowane przez nas rejsy są na maksymalnie 8 osób + 2 skipperów. Każdy ma własną koję w zamykanej kajucie. Nikt nie śpi w mesie, chyba że ktoś będzie bardzo chciał. Wyjątkiem jest wynajem całego jachtu, wtedy Wy decydujecie czy chcecie płynąć komfortowo w 8 osób czy 2 dodatkowe osoby śpią w mesie. Jacht jest zarejestrowany na 12 osób więc jest taka możliwość.

PRZEWODNIK: 

Wszelkie pomoce w postaci Waszej wiedzy o regionie lub przewodników są zawsze mile widziane gdyż nie ma osób, które wiedzą wszystko. Natomiast nie są one niezbędne. Na naszym pokładzie znajdziesz przewodniki związane z regionem jak i my chętnie służymy pomocą w organizacji tak zwanego „czasu wolnego”.

Lokalizacja

Szybenik, Chorwacja

My Post (3)
perły adriatyku bez daty
żeglarstwo-rejs-Chorwacja-TripTrip.pl-6
żeglarstwo-rejs-Chorwacja-TripTrip.pl-1
żeglarstwo-rejs-Chorwacja-TripTrip.pl-2
żeglarstwo-rejs-Chorwacja-TripTrip.pl-3
żeglarstwo-rejs-Chorwacja-TripTrip.pl-4
żeglarstwo-rejs-Chorwacja-TripTrip.pl-5

Transport do Chorwacji.

Pomagamy przy organizacji transportu niezależnie od tego na jaką formę się zdecydujesz.

AUTOKAR:

Jest wielu przewoźników organizujących przejazdy do Chorwacji. Zazwyczaj wyjazd odbywa się w piątek a powrót w sobotę. Przybliżony koszt za osobę to 500 zł. Limity bagażowe są bardzo wysokie i nie dotyczą kształtu bagażu a zazwyczaj jego wagi.

SAMOCHÓD:

Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem muszą się liczyć z opłatami drogowymi w każdym kraju. Informacje o opłatach i winietach można uzyskać w PZMot, można też zakupić winiety na przejazd. Na czas rejsu można zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach.

SAMOLOT:

Najbliższe lotnisko znajduje się w Splicie. Jest to około 60 km od nas. Autobus kosztuje ok. 50 kun za osobę natomiast Uber 550 kun za 4 osoby. Zadar to kolejne lotnisko znajdujące się od nas 90 km. Autobus kosztuje podobnie natomiast Uber 750 kun za 4 osoby.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Pliki