Wyślij znajomemu

Wyprawa Namibia 2020 plus trekking wzdłuż Fish River Canyon

Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Liczba odwiedzin: 1162

 

Ta podróż nie jest podobna do żadnej innej. Poza ekstremalnym doświadczeniem kanionu i kilkudniowym trekiem przez jego dno, odwiedzimy najpiękniejsze miejsca, jakie ma nam do zaoferowania Namibia. Kto schodził kiedyś na dno jednego z największych kanionów świata, wie o czym piszemy, a kto tego nie robił ma świetną okazję!

Kaniony to wyjątkowe miejsca. Do niczego innego niepodobne. Wchodząc w ich głąb przenosimy się do innego świata, zapominamy o problemach dnia codziennego, wchłania nas ich siła, a skala powala na kolana. Nic innego się nie liczy, możemy wtedy naprawdę odczuć potęgę i majestat natury.

Kto schodził kiedyś na dno jednego z największych kanionów świata, wie o czym piszemy, a kto tego nie robił ma świetną okazję!

Ta podróż nie jest podobna do żadnej innej. Poza ekstremalnym doświadczeniem kanionu i kilkudniowym trekiem przez jego dno, odwiedzimy najpiękniejsze miejsca, jakie ma nam do zaoferowania Namibia.

Dziki park Etosha a w nim żyjące w swoim naturalnym środowisku słonie, lwy, żyrafy czy zebry. Sam Park jest wielkości Izraela, więc będziemy mieli szansę na prawdziwą eksplorację! Do tego odwiedzimy wioskę Himba, zobaczymy dzikie Kaokoland oraz spędzimy dwie noce na pustyni Namib.

Mimo tego, że wyprawa jest intensywna, każdy bez problemu da sobie radę. Gwarantujemy również 1000% bezpieczeństwa.

 

Namibia

Namibia jest jednym z najmłodszych afrykańskich krajów, położonym między pustynią Kalahari a Oceanem Atlantyckim, z powierzchnią ponad dwa razy większym niż Polska, jednak liczącym nieco ponad dwa miliony mieszkańców.

Jest to kraj o niesamowitej różnorodności zarówno kulturalnej jak i krajobrazowej, a obcowanie z jego florą i fauną na długo zostanie w pamięci. Namibia mogłaby być marzeniem każdego fotografa – góry, dziewicza przyroda, niepowtarzalne krajobrazy, dzikie zwierzęta, cudowne niebo, a przede wszystkim przestrzeń, sprawią, że będzie do kraj, do którego zawsze zatęsknimy.

Kraj ten ma wiele do zaoferowania – pustynia Namib i zachodnie pustkowia, Płaskowyż Centralny docierający aż do granic z Botswaną i RPA, północno zachodni region, gdzie mieszkają dzicy ludzie Himba, będący miejscem migracji afrykańskich zwierząt czy centralny rejon – suchy i górzysty.

Namibia posiada jedne z najciekawszych na świecie parków narodowych, między innymi Etosha, gdzie spotkamy między innymi lwy, słonie, nosorożce, żyrafy czy lamparty, oraz Namib-Naukluft Park – suchy rozległy rejon, pełen wydm, gór i kanionów.

 

Trekking po dnie Fish River Canyon

Fish River Canyon jest drugim największym kanionem na świecie. Widoki, które możemy tu podziwiać zapierają dech w piersiach. Pionowe ściany kanionu zostały uformowane przez erozję około 500 milionów lat temu. Dzisiaj kanion ma 160 km długości i do 27 km szerokości. Najgłębsze miejsce ma 550 m. Podczas wycieczki będziemy mieli wyjątkową możliwość obcowania z nigdzie nie spotykaną dziką florą i fauną Namibii.

Trekking po dnie kanionu jest jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. Totalna długość trasy to 86 kilometrów a jej przejście zajmie nam 4-5 dni podczas których zdani będziemy na siebie. Aby wziąć udział w wyprawie wymagam podstawowego doświadczenia w tego typu aktywnościach. Dobrze jeśli górskie szlaki nie są Ci obce, lubisz chodzić z plecakiem, a brak łóżka i prysznica nie jest dla Ciebie straszny. Aby rozpocząć przygodę z Kanionem namibijskie władze wymagają odpowiedniego zaświadczenia od lekarza. Nie martw się, ze wszystkim pomogę. Każdy uczestnik dostanie ode mnie szczegółowe instrukcje i listę sprzętu.

Sama trasa nie należy do najłatwiejszych, jednak przy odpowiednim przygotowaniu każdy jest w stanie ją ukończyć. Czeka nas kilkudniowy spacer po piasku, skałach czy strumieniach. W dzień bywa upalnie, w nocy temperatura może spaść do kilku stopni Celsjusza. Woda będzie dostępna przez cały czas na szlaku, jednak będziemy ją oczyszczać (filtrami bądź odpowiednimi tabletkami). Całe nasze jedzenie będziemy mieli ze sobą. Jeśli chodzi o nocleg można nocować w namiocie lub bez – czekają nas wtedy zapierające dech w piersiach widoki nocnego nieba.

Cena: 9 400 PLN 8 900 PLN

Data: 07/07/2020 - 23/07/2020

Poziom trudności: średni - aktywność wymagająca sprawności
Liczba uczestników: 10
Cena zawiera: ubezpieczenie turystyczne
udział w wyjeździe
podstawowe wyżywienie (wszelakie składniki do gotowania, woda, ryż, makaron, przyprawy, przekąski, itp.)
wszystkie koszty realizacji w/w programu
wszelkie koszty wynajmu wyposażonych pojazdów wraz z paliwem, ubezpieczeniem (wypożyczamy samochody terenowe z namiotami dachowymi i podstawowym wyposażeniem do gotowania)
zakwaterowanie w hotelach i na campingach
wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z programu
Cena nie zawiera: przelotu uczestników (ok 2500 PLN z Berlina, około 3000 PLN z Polski)
wydatków osobistych
jedzenia w restauracjach
świadczeń nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych innych kosztów dodatkowych
ewentualnych napiwków dla lokalnych przewodników
opłat wizowych
Organizator: Outway Adventures

Lokalizacja

Fish River Canyon, Namibia

Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Namibia-wyprawa-trekking-Fish-River-Canyon-TripTrip.pl
Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.