Chorwackie wyspy rowerem

Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym
Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl

Wycieczka rowerowa po wyspach Chorwacji to gwarantowana słoneczna pogoda, błękit nieba, którego nie mąci żaden obłok, czysta i ciepła woda, piękne, otoczone bujną zielenią zatoki, liczne wyspy i miły oku obraz dziewiczej przyrody. To co czeka nas na tej objazdowej wycieczce. Gdy towarzyszy temu urok starych, średniowiecznych miasteczek, to cel naszej rowerowej aktywności jest idealny.

Gwarantowana słoneczna pogoda, błękit nieba, którego nie mąci żaden obłok, czysta i ciepła woda, piękne, otoczone bujną zielenią zatoki, liczne wyspy i miły oku obraz dziewiczej przyrody, oto co czeka nas na tej wycieczce. Gdy towarzyszy temu urok starych, średniowiecznych miasteczek, cel naszego urlopu jest idealny.

 

Moscenicka Draga | Beli | Cres | Osor | Veli Losinj | Krk | Baska | Rab | Pag

 

Dzień 1:

Zbiórka w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Busem kierujemy się na południe w stronę Chorwacji.

 

Dzień 2: Moscenicka Draga

Docieramy do Chorwacji, na początek zatrzymamy się na Istrii. Dziś krótka wycieczka rowerowa na rozruszanie. Odwiedzimy najpiękniejszą plażę na Istrii oraz zabytkowe miasteczko Moscenice. Wieczorem natomiast przy wspaniałym istiarskim winie urządzimy imprezę integracyjną.

 

Dzień 3: Beli - Cres

Zaczynamy naszą rowerową przygodę! Rankiem przeprawiamy się na wyspę Cres. Dziś zwiedzimy jej północną część. Spróbujemy wypatrzyć żerujące tu sępy płowe, które stanowią jedną z głównych atrakcji tych okolic. Odwiedzimy też stolicę wyspy – miasto Cres ze wspaniałymi pałacami w stylu weneckim, a ambitni pokuszą się o zdobycie najwyższego szczytu Cresu – Gorice (648 m npm.)

 

Dzień 4: Cres - Osor

Dziś udamy się na południową część wyspy, której krajobraz zmienia się całkowicie. Miejsce lasów zajmują surowe skały z karłowatą śródziemnomorską roślinnością. Wiejskimi dróżkami łączącymi opuszczone miejscowości dotrzemy do Lubenic, jednej z najstarszych osad obronnych na wyspie, położonej na wspaniałym 380-metrowym klifie. Na nocleg zatrzymamy się w Osorze. W czasach rzymskich było to kilkudziesięcio-tysięczne miasto, dziś pozostała z niego niewielka wioska.

 

Dzień 5: Osor - Veli Losinj

Dziś wjeżdżamy na drugą z naszych wysp – Losinj, na której przez 300 dni w roku świeci słońce i rzadko się chmurzy. Jest ona cieplejsza i bardziej zielona od surowego Cresu. Odwiedzimy na niej średniowieczne miasteczka Mali Losinj i Veli Losinj, które połączone są przepiękną nadmorską promenadą. Nie zapomnimy również o zdobyciu najwyższego szczytu wyspy – Televriny (589m npm.), z którego być może uda nam się ujrzeć następny cel naszej wycieczki, wyspę Pag.

 

Dzień 6: Krk

Czas na kolejną z wysp – Krk. Znajdują się tu średniowieczne klasztory franciszkanów, kilka zabytkowych miasteczek, winnice, gaje oliwne, wspaniałe plaże i największa na Adriatyku marina jachtowa.

 

Dzień 7: Krk – Baska - Rab

Dziś zawitamy do wspaniałego kurortu Baska, który kusi swą przepiękną, długą plażą. Ci którzy z niej zrezygnują będą mieli okazje zdobyć najwyższy szczyt wyspy – Obzova (568 m. npm.), z którego roztacza się panorama na wszystkie odwiedzone przez nas wcześniej wyspy.

Po południu rejs promem na wyspę Rab.

 

Dzień 8: Rab - Pag

Dzisiejszy dzień przeznaczymy na odkrywanie wyspy Rab. Porośnięta cudownymi zielonymi lasami Rab jest pogodną wakacyjną wyspą, na której można odnaleźć ślady historii w postaci starych murów, pałaców, klasztorów i kościołów. Śródziemnomorska sztuka i kultura tworzą odpowiednią atmosferę i impuls do szperania w bogatej przeszłości wyspy. Liczące ponad 2 tys. lat miasto Rab prezentuje się jako żywe muzeum, a piękne piaszczyste plaże na północy wyspy zachęcają do dłuższych postojów.

 

Dzień 9: Pag

Wyspa ta kojarzona jest z kolorowymi, pełnymi kwiatów ogrodami, na co zupełnie nie wskazuje początkowa jej część, na której droga wiedzie wśród nagich skał, na których z rzadka pojawiają się pojedyncze drzewa figowe. Odwiedzimy dziś m.in. stolicę wyspy – miasto Pag oraz jedną z najpiękniejszych plaż na wyspach.

Całodniowa pętla po tej pięknej wyspie będzie wspaniałym zakończeniem wycieczki.

Wieczorem wsiadamy w busa i udajemy się w drogę powrotną.

 

Dzień 10:

W godzinach popołudniowych wracamy do kraju.

 

Uwaga: program jest jedynie orientacyjny. Podane dzienne dystanse mogą różnić się o +/- 15 km. Poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, kondycję uczestników i inne czynniki organizacyjne. Prosimy więc nie traktować tego programu zobowiązująco, niemniej jednak dołożymy wszelkich starań by zrealizować go jak najdokładniej.

Cena: 2 900 PLN 2 450 PLN

Data: 02/09/2022 - 11/09/2022

Inne dostępne daty: 22/07/2022 - 31/07/2022
triptrip.pl/rower/600-chorwackie-wyspy-rowerem
Poziom trudności: średni - aktywność wymagająca sprawności
Cena zawiera: Noclegi na kempingach pod namiotami
Przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic
Opłaty promowe
Transport bagaży na trasie
Usługi opiekuna grupy
Ubezpieczenie KL i NW
Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Cena nie zawiera: Opłaty dodatkowe dla chętnych:
- Dopłata do noclegów w domkach kempingowych i pensjonatach +500 zł.
- Dojazd z/do Warszawy +250 zł (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych).

Promocja - stali uczestnicy: 2300 zł.

Ceny promocyjne przy zapisach do 01.06.2022.

Lokalizacja

Cres, Chorwacja

Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl
Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl
Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl
Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl
Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl
Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl
Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl
Chorwackie-wyspy-rower-TripTrip.pl

Wycieczka rowerowa objazdowa.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C

Trasa lekko pagórkowata, jednak trudy wynagrodzą niesamowite widoki. Etapy krótkie, ok 40 – 50 km, dzięki czemu pozostanie dużo czasu na odpoczynek na plażach i w miejscowych tawernach.

Zapytaj o wycieczkę

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię taka wycieczka w innym terminie?


Rezerwacja - zamówienie wstępne

Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji - zamówienia wstępnego na wybraną wycieczkę.
Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.


Udostępnij - zaproponuj wycieczkę znajomym